Türk Telekom internette download hızı düşüyor

AHMETCKR01

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, 2020 - 2022 yılları arasında evime Vodafone Net'ten internet bağlattım. 24 Mbps hiçbir sıkıntı yoktu, 1 yıl taahhüt uzatınca 2023 yılında bir sorun başladı. İnternetim 24 Mbps'den 0.1- 0.10 gibi değerlere düşüyor. Özellikle akşam saatlerinde 7'den sonra Vodafone toplam 5 tane modem değişti. Ev tesisatını yeniledik ama sorun çözülmedi. Ben de Türk Telekom'a geçmeye karar verdim. 29 Ekim'de Türk Telekom'a geçtim. Ama sorun devam ediyor, halen modemi aç kapa yapınca hızım geri yerine geliyor. Upload hızı pakette 6 megabit, o düşmüyor download düşüyor. Türk Telekom bu soruna bir çözüm bulamıyor her şeyi yaptık diyorlar. Bu sorunu yaşayan varsa bana bir yardımcı olsun.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    39,8 KB · Görüntüleme: 47
  • 2.jpg
    2.jpg
    39,8 KB · Görüntüleme: 33
  • 3.jpg
    3.jpg
    32,3 KB · Görüntüleme: 55
Son düzenleyen: Moderatör:
Hat değerlerini atar mısın bir de goknet altyapı sorgulama üzerinden sorgulama yapıp çıkan sonucu atar mısın modemin ne bu arada.

Hat değerlerini atar mısın bir de goknet altyapı sorgulama üzerinden sorgulama yapıp çıkan sonucu atar mısın modemin ne bu arada.

AC1200 kablosuz çift bantlı VDSL/ADSL modem router.
Model numarası. VC220-G3U TP-Link modem

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (6).png
    Ekran Görüntüsü (6).png
    18 KB · Görüntüleme: 43
  • Ekran Görüntüsü (7).png
    Ekran Görüntüsü (7).png
    73,5 KB · Görüntüleme: 43
Hat değerlerine baktığımda download tarafında 16 dB hat zayıflaması görüyorum bu 10'un üzerine çıkarsa internetiniz stabil olmayabilir iç tesisatınızı tekrar kontrol etmenizi öneririm.

Hat değerlerine baktığımda download tarafında 16 dB hat zayıflaması görüyorum bu 10'un üzerine çıkarsa internetiniz stabil olmayabilir iç tesisatınızı tekrar kontrol etmenizi öneririm.

Çet 6 kablodan bahsediyorsan o yeni değişti Türk Telekom her şeyi yaptık diyor. anlamadığım nokta upluod niye düşmüyor bir fikrin var mı ?

Belki düzgün çekememişsindir çünkü download tarafında hat zayıflaması hala yüksek.

Onu da Türk Telekom çekti Türk Telekom bana diyor ki ev elektrik tesisatında bir problem var veya evinde modemin hızını kesen bir elektrikli ev aleti var boyle bir şey olması mümkün mü Eren kardeş. Diyelim ki hızını kesen şey neden upluodu kesmiyor aklım almıyor elektrik tesisatçısı çağırdım bir problem yok dedi.

Hocam o kadarını bende bilemiyorum maalesef forumturknet sitesinde konu aç orada daha bilgili kişiler var yardımcı olurlar ben sadece hat değerinde gördüğümü söyledim.

Portunda bir sorun olabilir mi acaba arızalı portlarda böyle bir sorun oluyor port değişikliği talep eder misin?

Sağ ol Eren kardeş varol.

Hocam o kadarını bende bilemiyorum maalesef forumturknet sitesinde konu aç orada daha bilgili kişiler var yardımcı olurlar ben sadece hat değerinde gördüğümü söyledim.

Portunda bir sorun olabilir mi acaba arızalı portlarda böyle bir sorun oluyor port değişikliği talep eder misin?

Bir abonenin en iyi portu verdik sana diyor gene de olmadı sitelere bakıyorum boyle sorun yaşayan kişi sayısı oldukça fazla.

Hocam ankastreden modeme kablo direkmi geliyor ek falan var mı?

Hocam bu sorunu komşularına sordunmu hat değerlerini karşılaştırmayı dene mesela onların hat değeri nasıl.

Yeni konular

Geri
Yukarı