Türk Telekom download hızı düşüyor

Reawon

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ADSL'den VDSL'e geçtim 35 megabitlik pakete geçiş istedim ve VDSL'e geçişim yapıldı ama şimdi alabildiğim hız değerleri 20 megbait ve 2 megabit upload hem 35 megabit değil hem de downloandım gün içinde çok düşüyor oyunlarda aşırı paket kaybı var sayfalar geç yükleniyor aradım arıza kaydı oluşturdum, teknik ekip aradı bir gün sonra "sizin altyapı 16 veriyordu en fazla o yüzden böyle" falan diyor adam her şeyi inkar ediyor özel numaradan arayıp. Ben şu an 23 alabiliyorsam sabit alabilirim demek değil mi? şu an sadece sabit değil. DSL kablosundan mıdır nedir kablo eski TT'yi aradım yardımcı olmadılar ekibe yönlendirdi ekipte geçiştirdi. 2-3 kişi yanıt atıyor sonra kimse konuya bakmıyor lütfen yardım edin. DSL istatistiklerinde daha fazlası gözükmüyor modem Firmware mi güncellemem gerek ne ypamalıym CRC cok fazla diye düşünüyorum es ve ses aşırı fazla, hata galiba onlarda.

Dosya Ekleri

• resim_2022-03-13_155640.png
    resim_2022-03-13_155640.png
    18,3 KB · Görüntüleme: 70
Son düzenleme:
Modeminiz nedir? Ben de bu tarz problemi modem ile çözdüm Ttnetin verdiği modemi tplink vr 2100 modeli ile değiştirdim dalgalanma bitti.

Modeminiz nedir? Ben de bu tarz problemi modem ile çözdüm TTNET'in verdiği modemi TP-Link VR 2100 modeli ile değiştirdim dalgalanma bitti.

Modemim ZyXEL VMG1312-T20b iyi bi modem olduğunu düşünüyorum ve yeni aldık. Modemim değil ama DSL kablom sıkıntılı bantla yapıştırılmış halde. çalışıyor ama ne kadar iyi olur bilmioyrum

Modemim ZyXEL VMG1312-T20b iyi bi modem olduğunu düşünüyorum ve yeni aldık. Modemim değil ama DSL kablom sıkıntılı bantla yapıştırılmış halde. çalışıyor ama ne kadar iyi olur bilmioyrum
Saha dolabına uzaklığınız ve alacağınız maksimum hız ne kadar gösteriyor sitelerde? Hat zayıflamanız fazla. Kablonuzu kesinlikle gözden geçirin, komple değiştiremezseniz ek yerlerini yeniden yak-konnektörle yapın. Modeminiz istediğim şeyleri göstermiyor, başka modemle deneyip değerleri buraya atın.

Saha dolabına uzaklığınız ve alacağınız maksimum hız ne kadar gösteriyor sitelerde? Kablonuzu kesinlikle gözden geçirin, komple değiştiremezseniz ek yerlerini yeniden yak-konnektörle yapın. Modeminiz istediğim şeyleri göstermiyor, başka modemle deneyip değerleri buraya atın.
Hiçbir sitede sonuç alamıyorum adres ile sorgulayınca ev telefonu ile sorguluyorum 43 megabit , 429 metre gözüküyor ama teknik ekip bana sizin orası 1km santralle diyor. Ev telefonu yanlış galiba ayrıca kabloda sorun olduğunu anlamadan yenilemekte istemiyorum az masraf değil bildiğim kadarıyla

Hiçbir sitede sonuç alamıyorum adres ile sorgulayınca ev telefonu ile sorguluyorum 43 megabit , 429 metre gözüküyor ama teknik ekip bana sizin orası 1km santralle diyor. Ev telefonu yanlış galiba ayrıca kabloda sorun olduğunu anlamadan yenilemekte istemiyorum az masraf değil bildiğim kadarıyla
Elit ekip isteyin, ankastre kutusundan ölçüm yapsınlar. Ev telefonu doğru gösteriyordur, uzaklığınız biraz fazla ama bundan daha fazla hız alabilmeniz gerekiyor. En azından kablonun ek yerlerini yeniden yapın.

Elit ekip isteyin, ankastre kutusundan ölçüm yapsınlar. Ev telefonu doğru gösteriyordur, uzaklığınız biraz fazla ama bundan daha fazla hız alabilmeniz gerekiyor. En azından kablonun ek yerlerini yeniden yapın.
Bugün arayan teknik ekip elemanıyla konuştum ben direğe kadar ölçtüm dedi 16 megabit direkten dedi geçmiyor falan dedi ben 23 alıyorum adam 16 megabit diyor anlamadım(ölçtüğü kaç yıl önce kim bilir gelip ölçmedi). ev telefonu yanlış gösterme olasılığı hiç mi olamaz sizce evime (5-10 dk yürüme mesafesiyle) uzak olan camiden 429 metre gösteriyor adres sorgulayınca ev telefonuda 429 metre bu şebeke bilgisi falan yanlış olabilir mi bu ekip elemanı bir keresinde şebeke bilgisi yanlış falan demişti kafam cok karıştı. Bir de elit ekip için ücret gerekir mi ?

Son düzenleme:
Arkadaşlar ADSL'den VDSL'e geçtim 35 megabitlik pakete geçiş istedim ve VDSL'e geçişim yapıldı ama şimdi alabildiğim hız değerleri 20 megbait ve 2 megabit upload hem 35 megabit değil hem de downloandım gün içinde çok düşüyor oyunlarda aşırı paket kaybı var sayfalar geç yükleniyor aradım arıza kaydı oluşturdum, teknik ekip aradı bir gün sonra "sizin altyapı 16 veriyordu en fazla o yüzden böyle" falan diyor adam her şeyi inkar ediyor özel numaradan arayıp. Ben şu an 23 alabiliyorsam sabit alabilirim demek değil mi? Şu an sadece sabit değil. DSL kablosundan mıdır nedir kablo eski TT'yi aradım yardımcı olmadılar ekibe yönlendirdi ekipte geçiştirdi. 2-3 kişi yanıt atıyor sonra kimse konuya bakmıyor. DSL istatistiklerinde daha fazlası gözükmüyor modem Firmware mi güncellemem gerek ne ypamalıym CRC cok fazla diye düşünüyorum es ve ses aşırı fazla, hata galiba onlarda.

Netspeed vb. herhangi bir siteden altyapı sorgunuzu yapıp buraya yükler misiniz?
Bu arada evet elit ekip için ücret istiyorlar. Ayrıca gelip gelmemek keyiflerine kalıyor genelde. Ben Türk Telekom kullanırken randevu almıştım, arayıp gelemeyeceğiz demişlerdi.

Geri
Yukarı