Her gün duş almak kepek yapar mı?

Eskiden her gün duş almazdım ve kepek sorunum yoktu. Bu sorunu tetikleyebilecek tek değişiklik artık her gün duş almam. Bu kepek yapar mı haftalık ideal duş sayısı nedir?

Tetikler mi bilmem ama suyu boşa harcıyosunuz, haftada bir olmadı iki kere yeter.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eskiden her gün duş almazdım ve kepek sorunum yoktu. Bu sorunu tetikleyebilecek tek değişiklik artık her gün duş almam. Bu kepek yapar mı haftalık ideal duş sayısı nedir?
Suyu boşuna ziyan etmemelisin kafanı güzel durularsan haftada 1 kere bile yeter...

Aşırı sıcak suda yıkanırsan her türlü kepek olabilme ihtimali var, 2 günde 1 kere yıkanmanı öneririm kafan çok yağlanmıyorsa. Yazın her gün yıkanmanda bir sorun olmaz.

2 günde bir duş alman daha iyi olur saç sağlığın açısından. Kepek için başka sebeplerde olabilir dermatolojiye görünmelisin.

Her gün banyo çok fazla hocam temizlik imandan gelir ama 2 günde bir banyo veya 1 gün aralıkla yapsan yeterli, her gün banyo yapmak derini döker ve saç diplerini kurutur.

Çok yağlanmıyor. Sıcak suda yıkanıyorum. Bu sorun duş sayısı azaltma ile geçer mi?
2 günde 1 almanı öneririm, ve ılık suda da yıkanırsan iyi olur. Çok aşırı miktar şampuan kullanımı da belki kepek yapabilir, günde 2 defa al, geçmezse başka şeylere yönelebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı