Her gün duş almak kepek yapar mı?

Hocam ne kadar şampuan kullanıyorsunuz ve hangi şampuan önerirsiniz bu konu için?
L'Oreal Paris Elseve arginine direnç kullanıyorum genellikle. Şahsen ben 3 ayda bir şampuan değiştiririm. Aynı şampuanı en az 1 yıl sonrasında kullanırım. Hacı Şakir'in şampuanını bile kullanmışlığım var.
3 5 Ayda bir yumurta sarısı ve zeytinyağı karıştırıp saç maskesi yaparım. En az 2 3 saat kafada beklettikten sonra yıkarım.
Kepeğin sebebi çoğu insanda aynıdır. Ya düzgün durulanmıyordur ya cildi tahriş ediyordur. Saçı yıkarken tırnaklarınla deriyi çiziyor olabilirsin veya taraktan kaynaklı çizilmeler olabilir.
Benzer şekilde suyun sıcaklığı bile tahrişe sebep olabilir. Saç kurutma makineside deriyi kurutup kepeklenmeye zemin hazırlar. Uzun saçlıysan sadece uçlarını kurutmalısın, diplere önermem.
Ama kepek sorunun olduğundan head&shoulders kepeğe karşı öneririm.

Eskiden her gün duş almazdım ve kepek sorunum yoktu. Bu sorunu tetikleyebilecek tek değişiklik artık her gün duş almam. Bu kepek yapar mı haftalık ideal duş sayısı nedir?
Kepek sorunun duşla bir alakası yok, gidip cildiye doktoruna görün. Yağlı egzemadan kaynaklı da olabilir. Verdikleri şampuanı iki defa kullansan geçecek zaten. Her gün duş almaktan da zarar gelmez eğer saçın güzel hissetiriyorsa.

Kepek sorunun duşla bir alakası yok, gidip cildiye doktoruna görün. Yağlı egzemadan kaynaklı da olabilir. Verdikleri şampuanı iki defa kullansan geçecek zaten. Her gün duş almaktan da zarar gelmez eğer saçın güzel hissetiriyorsa.
Hastane ortamı beni geriyor. Ayrıca vakalar bu sayıda iken uğramak istemiyorum. Eczaneler işimi görür mü?Gidip ilacı istesem

Yeni konular

Geri
Yukarı