Her gün Karın Kası İdmanı Yapılır Mı?

BigBangZero

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RX 6700 XT, Ryzen 5 5600, GoodRam 8x2 GB DDR4 3600 MHz, Gigabyte A520 M-K V2, 1 TB Kioxia G2 M.2, 1 TB Seagate Firecuda 120 Sata SSD, Bitfenix Formula Gold 650 Watt, Bitfenix Apollo
Sorum başlıktaki gibidir, 2 günde bir Kardio yapıyorum arada kalan günlerde ise basketbol oynuyorum. Kardio antrenmanından sonra Ege Fitness'ın attığı bu videodaki haraketleri yapıyorum. Bu haraketleri her gün yaparsam Overtraining olur mu? Çünkü yeni attığı videosunda her gün yapabilirsiniz bu haraketleri diyordu. Video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Herhangi bir adaleyi geliştirmek için yapılan bir antrenman asla her gün yapılmaz. Mutlaka birer gün ara vermelisin. Benim tavsiyem haftada 4 gün civarı yapman olacaktır. Kendi vücuduna göre değiştirebilirsin gün sayısını fakat mutlaka dinlenme günü bırakmalısın. Aksi takdirde sonuç alamazsın.

Selamlar dostum her gün çalışmak tabii zararı kişiden kişiye göre değişir timingini kendin ayarlarsın. Ayrıca verim almak istiyorsan sağlıklı beslenmekte çok önemli.

Öncelikle yüzücüyüm belirtmek isterim karın kası en çok uğraş isteyen kastır diğerleri gibi hemen belli olmaz büyümez 3 senedir yüzmemi desteklemesi için salona(gym) gidiyordum. İlk başlarda karın kasıma fazla önem vermemiştim fakat az da olsa bir değişim vardı. Sonradan her gün yapmaya başladıkça karnım ve belim daha fazla sıkılaştı ve karın kasım iyice ortaya çıktı. Tabi karın kasının sağlam ve güzel gözükmesi için beslenmene ve yağ oranına dikkat etmen lazım. Ege bu konuda iyidir uygula derim :).

Karın kasları diğer kas gruplarının aksine kısa sürede recovery olabiliyor. Her gün çalışabilirsin, sorun olmaz.
Ama hareket formlarını düzgün yapmaya dikkat et, yanlış yaparsan belini sakatlama ihtimalin var.

Öncelikle yüzücüyüm belirtmek isterim karın kası en çok uğraş isteyen kastır diğerleri gibi hemen belli olmaz büyümez 3 senedir yüzmemi desteklemesi için salona(gym) gidiyordum. İlk başlarda karın kasıma fazla önem vermemiştim fakat az da olsa bir değişim vardı. Sonradan her gün yapmaya başladıkça karnım ve belim daha fazla sıkılaştı ve karın kasım iyice ortaya çıktı. Tabi karın kasının sağlam ve güzel gözükmesi için beslenmene ve yağ oranına dikkat etmen lazım. Ege bu konuda iyidir uygula derim :).
Kardeşim merhaba alakasız olcak ama 50 serbest kaç yüzüyorsun merak ettim. 😁

Geri
Yukarı