Her gün mastürbasyon yapmanın zararları nedir?

Haftada 2-3 asılacaksın tabi de günlük olarak gerçekten zararları olabilir. Merak ettiğim bişey var ilerde çocuk yapacağımız zaman her gün yapmanın bize bir zararı olur mu? Yani çocuğun anne karnında büyümesinde/gelişmesinde bir sıkıntı olur mu?

mastürbasyon zararlı bir afyondur arkadaşlar kendinize acilen başka bir meşgale bulun vücudunuz için gerekli olan yararlı enzimleri sürekli bir noktaya odaklarsanız geri kalan noktalar gelişmeyecektir unutkanlık, sürekli yorgun hissetme, göz altı morlukları dikkatsizlik bu gibi sorunlara yol açtığını bizzat yaşadım çok zor olsada kendimi bu konuda yeterince durdurdum ve bu sorunlarda ortadan tümüyle kalkmasa bile artık bariz daha iyi hissettiğimi söyleyebilrim

Bir noktadan sonra aldığın zevk azalacak ve erken boşalmaya başlayacaksın. Enerjin falan çok düşecek gündelik hayatta. Doyuma ise ulaşamadığın için abazanlığın artmaya karşı cinsi gördüğünde elin ayağın birbirine girmeye başlayacak. Her gün yapmanı önermem ama hiç yapmamanda iyi değil. Haftada en az 1-2 defa yeter. 11 yıldır bu işi her şekilde deneyerek yapmış biri olarak bir ağabey tavsiyesini dinlemeni öneririm.
İlerleyen zamanlarda göreceğiz ağabey ama söylediklerini bir kenara not aldım.

Arkadaşlar, her gün yapıyorum bu işlemi. Gerçekten sıkıldım ve 14 yaşındayım. Uyuşturucu gibi bir bağımlılık oldu. Bu malum işlemci nasıl bırakabilirim? Boy uzama, kilo, ders çalışma ve zihinsel aktivitelere bir engeli var mı?
Bende senin yaşlarında biriyim,şuan ki tecrübelerime dayanarak konuşuyorum;Yoğun saç dökülmesi,göz derecesinde ufakta olsa ilerlemeler,karaciğer de oluşabilecek ufak veya tehlikeli zararlar,hafıza da zayıflama,dikkat dağınıklığı gibi zararları var ben bunların bir çoğunu yaşadım karaciğer ve hafıza hariç.Erken boşalma gibi bir sorun herkeste olabilir mi bilmiyorum açıkçası bende yarım saatlere kadar çıktı orasını bilemem.Ama eğer ailende kel bireyler var ise sakın yapma benden söylemesi.(ek olarak önceden su içerisinde 2-3 dk kalabiliyorken bu illete kapıldıktan sonra max 20-30 saniye tutabiliyorum,nefes alışverişinde de sıkıntılar olabiliyor.

Bende senin yaşlarında biriyim,şuan ki tecrübelerime dayanarak konuşuyorum;Yoğun saç dökülmesi,göz derecesinde ufakta olsa ilerlemeler,karaciğer de oluşabilecek ufak veya tehlikeli zararlar,hafıza da zayıflama,dikkat dağınıklığı gibi zararları var ben bunların bir çoğunu yaşadım karaciğer ve hafıza hariç.Erken boşalma gibi bir sorun herkeste olabilir mi bilmiyorum açıkçası bende yarım saatlere kadar çıktı orasını bilemem.Ama eğer ailende kel bireyler var ise sakın yapma benden söylemesi.(ek olarak önceden su içerisinde 2-3 dk kalabiliyorken bu illete kapıldıktan sonra max 20-30 saniye tutabiliyorum,nefes alışverişinde de sıkıntılar olabiliyor.
Hocam bıraktınız mı?

Kardeşim her gün çekilir mi, manyak mısın sen? Haftada en fazla 3 defa çekmen gerekiyor kardeşim. Çoğu zarar azı karar. Haftada 2 kere ideal.
Hocam, istediği yapar neye göre gerek kime gerek? Haftada 30 defa yapanlar biliyorum gayette sağlıklılar. Şimdi burada her şeyi de anlatamam ama. Konuya gelirsek zamanla (çok kısa bir zaman dilimi değil) isteğin azalıyor dostum, eğer bi kız arkadaş falan da bulursan iyice düşücektir.

Bu saydıkların ile masturbasyonun hiçbir alakası yok. Tamamen genetik faktörler ile alakalı. Aşırı yapması psikolojik olarak olumsuz etkiler ve bedensel olarak zarar verebilmesi için günde 3-4 defa falan yapması lazım o da mümkün değil.

Valla hocam ramazan sağolsun şuan 1. haftamdayım.Kendime ilgilenicek hobiler edindim aklıma bile gelmiyor.No fab programına katıldım diyebiliriz,tavsiye ederim.Belki psikolojiktir ama nedense kendimi kaliteli hissediyorum bu illetten uzak durmalıyız hocam :D
Hocam bende yarın bırakıcağım zaten. Rahatlasın biraz.
Bir hobi edin, oyun oyna boş durdukça da aklın oralara gidiyor.
Hocam günde 5 defa da olmaz yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı