Her gün rüya görmem iyi bir şey mi?

Yusuf Aydıner

Centipat
Daha fazla  
Uyku sorunu olan biri olarak günde 3-4 saat civarı uyuyabiliyorum fakat o zaman aralığında da rüya görüyorum rüya görmediğim gün yok her gece rüya görüyorum herhangi bir sağlık sorununu mu işaret ediyor bu durum?

Uyku sorunu olan biri olarak günde 3-4 saat civarı uyuyabiliyorum fakat o zaman aralığında da rüya görüyorum rüya görmediğim gün yok her gece rüya görüyorum herhangi bir sağlık sorununu mu işaret ediyor bu durum?

Uyku uzunluğunuz kısa olduğu için REM evresinden daha yeni çıkıyorsunuz ve her şeyi hatırlıyor olabilirsiniz zaten bilimsel olarak bir insan 8 saatlik bir uykuda 4 farklı rüya görür gayet normal.

İlginç ve inandırıcı gelmeyebilir ama uyanmak üzereyken hep rüya görüyorum bunu hissediyorum.

Gayet inandırıcı hocam ben tam uyanırkan rüya görmüştüm (telefon ile yatan biriyim) bir arkadaşımın arayıp sınıftan kovulduğunu söylediğini görmüştüm ve hem uyanıklık hem rüya arası olduğu için böyle konuşmaya çalıştım onunla ama uyuşturulmuş gibi hissediyordum sonra uyandım birkaç dakika arama kayıtlarını kontrol ettim sabah olduğu için daha emin olmuştum.

Bende hiç görmüyorum çok tuhaf.

Aslında görüyorsunuz hocama çok fazla ve aralıklarla gördüğünüz için unutuyorsunuz 🥸. Mesela geceleri korkmuş bir şekilde uyanmış olabilirsiniz çoğu kişiye olur neden korktuğunu bilmez ama korkmuş uyanır sadece unuttuğunuz bir rüyanın etkisinde olursunuz.

Hocam rüya sıklığı kişiden kişiye değişir sağlık için hiçbir sorun teşkil etmez, ancak günde 3-4 saat nedir gözünü seveyim. Herhangi bir insan için hiç yeterli değil. Çok zarar veriyorsun bedenine.

Yeni konular

Geri
Yukarı