Her günüm umutsuz ve karışık geçiyor

ErrorCorrection

Decipat
Cidden artık ümidim kalmadı desem yeridir. Hiçbir şey yapasım yok. Her günüm erteleyerek geçiyor. Hayatım, gençliğim gözümün önünüden geçerken benim seyirci kalmam moralimi alt üst ediyor. Evde ailem okulda zorba tipler hayatımı resmen mahvediyor. İnsanların iiçine çıkınca kolay heyecanlanan biri olduğum için resmen işkence çekiyorum okuldayken. Tipim yüzünden de dalga geçenler oluyor. O zaman keşke evde olsam falan diye düşünüyorum. Ne adamakıllı yaşadığım bir gün var ne de gezip dolaşacağım bir arkadaşım var. Ne beni anlayan bir ailem var ne de beni seven biri. Böyle ergen ergen anlatıyorum ama erken ergenlik geçirdiğimi bile düşünüyorum. Yani umarım anlatabilmişimdir. Ailemin beni dışlamasından, arkadaşlar tarafından dışlanmaktan bıktım. Kendini sev falan demeyin. Küçüklüğümden beri sürekli aynalara bakmamaya çalıştığım dönemleri bile yaşadım ama en sonunda çirkin biri olduğumu kabul ettim. Neyse sizin beni anladığını düşünüyorum.
Verebileceğiniz bir öğüt ya da abi tavsiyesi falan var mı?

Son düzenleme:
Cidden artık ümidim kalmadı desem yeridir. Hiçbir şey yapasım yok. Her günüm erteleyerek geçiyor. Hayatım, gençliğim gözümün önünüden geçerken benim seyirci kalmam moralimi alt üst ediyor. Evde ailem okulda zorba tipler hayatımı resmen mahvediyor. İnsanların iiçine çıkınca kolay heyecanlanan biri olduğum için resmen işkence çekiyorum okuldayken. Tipim yüzünden de dalga geçenler oluyor. O zaman keşke evde olsam falan diye düşünüyorum. Ne adamakıllı yaşadığım bir gün var ne de gezip dolaşacağım bir arkadaşım var. Ne beni anlayan bir ailem var ne de beni seven biri. Böyle ergen ergen anlatıyorum ama erken ergenlik geçirdiğimi bile düşünüyorum. Yani umarım anlatabilmişimdir. Ailemin beni dışlamasından, arkadaşlar tarafından dışlanmaktan bıktım. Kendini sev falan demeyin. Küçüklüğümden beri sürekli aynalara bakmamaya çalıştığım dönemleri bile yaşadım ama en sonunda çirkin biri olduğumu kabul ettim. Neyse sizin beni anladığını düşünüyorum.
Verebileceğiniz bir öğüt ya da abi tavsiyesi falan var mı?
Kanka gidicen spora basacan basabildiğin kadar ben öyle yapıyorum .

Kanka gidicen spora basacan basabildiğin kadar ben öyle yapıyorum.

Kardeş san takmışsın spora. Onun yerine ben teşekkür ederim yine de niyetin için. Ama birşeyinde yok ki. Her şey vücutta değil akılda biter. Spor salonunada gerek yok zaten. Büyük ihtimalle gelişme çağında. Halter, dumbell, bir şeyler kaldırmak uygun olmaz diğerleri olabilir. Ama sporla her şey bitmez. Seveceği bir uğraş bulması, bisiklet sürmesi, ders çalışması, düzgün ortam ve arkadaşlar edinip vakit geçirmesi lazım.

Kanka gidicen spora basacan basabildiğin kadar ben öyle yapıyorum.

Kardeş san takmışsın spora. Onun yerine ben teşekkür ederim yinede niyetin için. Ama Birşeyinde yokki. Her şey vücutta değil akılda biter. Spor salonunada gerek yok zaten. Büyük ihtimalle gelişme çağında. Halter, dumbell, bir şeyler kaldırmak uygun olmaz diğerleri olabilir. Ama sporla her şey bitmez. Seveceği bir uğraş bulması, bisiklet sürmesi, ders çalışması, düzgün ortam ve arkadaşlar edinip vakit geçirmesi lazım.

Keşke tavsiye verebilsem ama o kadar çok insan böyle şeyler ile boğuşuyor ki, cidden söyleyecek bir söz kalmıyor. Yazılacak çok şey var aslında ama işte... El varmıyor.

Umutsuzluk, tükenmişlik, anlam arayışı, güçsüzlük, yozlaşmış toplum... Nereye baksan sürekli negatif bir şey görüyorsun. Aile desen %90'ı gerçekten bir çocuk nasıl yetiştirilir bilmiyor bile. Bir çocuğu gerçek anlamda yetiştirmek içinde binlerce kitap olan bir kütüphane açmakla eşdeğer. Bir beyin bir evren demek.

Sadece kendine dikkat et ve seni ne kadar iyi anladığımı bil. Harfi harfine o kadar iyi bildiğim şeyler ki yazdıkların...

Aklını sürekli bir uğraş bulup meşgul edebilirsin. Bu oyun oynamak veya fizik vs. çalışmak olabilir sana kalmış. Boşa düşmediğin müddetçe bu tip şeyleri kafana çok takacağını sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı