Günler çok karışık geçiyor

TavukluDinozor

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar okul açıldığından beri arkadaşlarımla çok takılır oldum neredeyse her gün 2-3 saat arkadaşlarımlayım. Daha sonra eve geliyorum ailemin suratı asık bu durumdan çok rahatsızlar ve onlar üzgün olunca ben de o şekilde oluyorum. Eve gelir gelmez oyun oynamak istiyorum oynuyorum da aslında. Fakat derste çalışmam gerek ama oyunumu oynadıktan sonra hemen uykum geliyor. Uykumdan kısmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim? Arkadaşlarımla takılırken sigara ve nargile içiyoruz ve her gün bugün son kez içiyorum diyorum fakat hiçbir türlü kendime hakim olamıyorum. Ne yapabilirim? Tavsiyeleriniz nelerdir?

Hocam gezip tozmak eğlencelidir fakat maalesef okumazsan hayatını hiç yaşayamazsın Türkiye'de.
Bu memlekette üniversite okumak kadar boş bir şey yok. Çocukluğundan beri ders kafasıyla büyümüş, tüm sınavlarda başarılı olup üst düzey bir öğrenci tarzında bir insan değilse zorlamanın manası yok. Göründüğü üzere derslere karşı pek bir ilgisi var gibi görünmüyor. Ortalık üniversite mezunu kaynıyor, iş yerleri 3, 4 yıldan aşağı deneyimi olan adamı işe almıyor. Değişik bir ülke.

Son düzenleme:
Bu memlekette üniversite okumak kadar boş bir şey yok. Çocukluğundan beri ders kafasıyla büyümüş, tüm sınavlarda başarılı olup üst düzey bir öğrenci tarzında bir insan değilse zorlamanın manası yok. Göründüğü üzere derslere karşı pek bir ilgisi var gibi görünmüyor.
Tabi tercihler buna göre yapılmalıdır mesela sanat,resim konusunda yetenekli bir öğrenci neden meslek lisesine gitsin ?

Tabi tercihler buna göre yapılmalıdır mesela sanat,resim konusunda yetenekli bir öğrenci neden meslek lisesine gitsin ?
Arkadaş şu anda liseye gidiyor olması lazım zaten üniversiteye geçecek. Yaşı 17. Ya kısaca doktor tarzı bir şey olacaksa, kafasını tüm gün dersten çıkarmayacak kadar sabrı ve ruhsuzluğu varsa üniversite işleriyle uğraşsın. Geri kalanlar boş.

Yeni konular

Geri
Yukarı