Her marka ekran kartı sıfır desibel mi?

HakanYılmazzz

Kilopat
Daha fazla  
Herkse selamlar. Ben bir konuda bilginize başvurmak istiyorum. Malum, şimdiki çoğu kart belli bir derecenin üzerine çıkmadan fan açmıyor.
YouTube üzerinde bir kişi ile tartışma yaşadım. Bir yoruma son 5 senede çıkan bütün kartlar bu şekilde demiş. Bende kendisine yanıldığını ve halen sürekli fanı çalışan marka ve modellerin olduğunu söyledim. Hatta kendim kullandığım ASUS GTX 1060 Dual ve MSI RX 550 LP 2 fanlı model de böyle.
Bana ısrarla benim elimdeki kartların BIOS'larıyla oynanmış olduğunu söyledi. Kartları sıfır almama rağmen kendi kendime şüpheye düştüm.
Bu belli sıcaklıkta aktif olma durumu markanın tercihi değil mi? Sonuçta bir marka aynı GPU kartı 5 birime satarken bir başka firma 4 birime satıyor. Yani bir yerlerden kırpmak durumunda.
Sizlerden özellikle benim kullandığım kartlar hakkında ve bu konu hakkında bilgi istiyorum.

Her kartta zero dB özelliği yok. Boş yapmış. Belirli bir sıcaklığa kadar fanları çalışmayan ekran kartı modelleri var ancak piyasadaki bütün ürünler öyle değil.

Herkse selamlar. Ben bir konuda bilginize başvurmak istiyorum. Malum, şimdiki çoğu kart belli bir derecenin üzerine çıkmadan fan açmıyor.
YouTube üzerinde bir kişi ile tartışma yaşadım. Bir yoruma son 5 senede çıkan bütün kartlar bu şekilde demiş. Bende kendisine yanıldığını ve halen sürekli fanı çalışan marka ve modellerin olduğunu söyledim. Hatta kendim kullandığım ASUS GTX 1060 Dual ve MSI RX 550 lp 2 fanlı model de böyle.
Bana ısrarla benim elimdeki kartların BIOS'larıyla oynanmış olduğunu söyledi. Kartları sıfır almama rağmen kendi kendime şüpheye düştüm.
Bu belli sıcaklıkta aktif olma durumu markanın tercihi değil mi? Sonuçta bir marka aynı GPU kartı 5 birime satarken bir başka firma 4 birime satıyor. Yani bir yerlerden kırpmak durumunda.
Sizlerden özellikle benim kullandığım kartlar hakkında ve bu konu hakkında bilgi istiyorum.

Benim kartımda yok :D. ASUS TUF GTX 1660.

Bende yok. Zotac GTX 1050 Tİ Mini.

Benim RX570'imde de yoktu. AMD veya NVIDIA'nın değil de o fanları ve soğutma çözümünü tasarlayıp yerleştiren firmanın tercihi. Tartıştığınız kişi de bilmiyor işte yapacak bir şey yok öğrenir belki bir gün :D.

Yeterli oldu arkadaşlar sağ olun. En azından benim kartların BIOS kısmı orijinal :) hayır o kadar emin konuştu ki inanın kendimden şüphe ettim. Sıfır yerine tamirli kart aldığımı düşünmedim değil bir ara :D

Normalde böyle bir şey yapmam ama adam kalkıp bana cahil dediği için burada paylaşıyorum. Bu adam aklı sıra YouTube sitesinde millete sistem tavsiyesi yapan birisi. Böyle kişilere fırsat vermeyelim. Bu yazışmada contravotka benim.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (39).png
    Ekran Görüntüsü (39).png
    725,2 KB · Görüntüleme: 24
  • Ekran Görüntüsü (40).png
    Ekran Görüntüsü (40).png
    738,7 KB · Görüntüleme: 18

Geri
Yukarı