Çözüldü Her masaüstü PC'de Bluetooth var mıdır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sarp Ucer

Hectopat
Daha fazla  
Bazı PC'lerde Bluetooth olmuyormuş diye duydum. Anakarta bağlı olan bir şey mi bu? Değilse de neye bağlıdır ve yeni bir masaüstü hazır sistem alırken Bluetooth destekli olup olmadığını nasıl anlarız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı PC'lerde Bluetooth olmuyormuş diye duydum. Anakarta bağlı olan bir şey mi bu? Değilse de neye bağlıdır ve yeni bir masaüstü hazır sistem alırken Bluetooth destekli olup olmadığını nasıl anlarız?

Her PC'de bulunmaz. Bluetooth'lu masaüstü de hiç görmedim. Masaüstü alacaksanız yanında USB Bluetooth adaptörü almanız daha iyi olur.

• Her masaüstü bilgisayarda Bluetooth yoktur. Hatta %90'ında yoktur.
  • Bluetooth, genelde WiFi modülüyle birlikte gelir. Bu da genelde anakartta olur.
  • Anakartınızda WiFi desteği yoksa Bluetooth desteği de muhtemelen yoktur.
  • Bu durumda çözüm olarak harici bir USB Blueooth adaptör alabilirsiniz.

Ömrü ortalama ne kadar olur yani ne kadar süre kullanabilirim ve cihaz bağlama sınırı vs. var mıdır?
Çok uzun yıllar götürür sizi. 1 sefer alsanız yeter. Cihaz bağlama sınırı diye bir şey yok. Aynı anda ileti gönderemezsiniz sadece. Mesela 3 telefon ve 1 kulaklığı aynı anda çalıştıramayabilirsiniz. Ama normal kullanıcı için problem olmaz.

Geri
Yukarı