Her segmentte Samsung cihaz önerilmesinin sebebi nedir?

Dunkerque

Centipat
İyi sosyaller.

Hemen her segmentte telefon önerisi altında hep olan o marka Samsung. İyi ya da kötü olsun istisnasız öneriliyor. Bakın istisnasız diyorum. Adam mesela liste vermiş illa bu listeden alacağım diyor ama altına gelen yorum: "siz siz olun Samsung'a yönelin." bunun gibi birçok örnek var.

Sizin yorumunuz nedir bu duruma? Başka cihaz yok mu cidden? İnsanlar gerçekten şarj adaptörüne ekstra para vermek isteyemez mi ya da yüksek hızlı şarj arayamaz mı?

Ciddi soruyorum. Samimi cevaplarınızı beklerim.

Teşekkür ederim.

İyi sosyaller.

Hemen her segmentte telefon önerisi altında hep olan o marka Samsung. İyi ya da kötü olsun istisnasız öneriliyor. Bakın istisnasız diyorum. Adam mesela liste vermiş illa bu listeden alacağım diyor ama altına gelen yorum: "siz siz olun Samsung'a yönelin." bunun gibi birçok örnek var.

Sizin yorumunuz nedir bu duruma? Başka cihaz yok mu cidden? İnsanlar gerçekten şarj adaptörüne ekstra para vermek isteyemez mi ya da yüksek hızlı şarj arayamaz mı?

Ciddi soruyorum. Samimi cevaplarınızı beklerim.

Teşekkür ederim.

Telefonlar 3 kategoriye ayrılır bence,o'da şöyle:
1-Apple telefonlar.
2-Samsung telefonlar.
3-diğer telefonlar.
Paran çok varsa iPhone, paran varsa Samsung ve paran azsa diğer telefonlar. Ayrıca her segmentde değil ben pek a serisi öneren görmüyorum.

Bana kalırsa Samsung güncelleme konusunda ve arayüz konusunda insanları üzmeyecek güzel telefonlar yapan bir firma. Yazılımları da cihazları da gayet iyi. Fiyat konusu opsiyonel fakat şu anda telefon alacak olsa öyle detaylı bir arayış yapmadan giriş seviye bir Samsung alırdım çünkü arkamın sağlam olduğunu biliyorum.

Her segmentte telefonu olması sebebi. Alt üst orta segmentte telefonu olan markalardan biri.

Android tarafında alınacak mantıklı cihazları var. Çok değil birkaç yıl önce Xiaomi önerilirdi. Şimdi pek adını anan yok. Bu arada her Samsung modeli iyi değildir. Bunudabilmek gerekiyor.

Ne iphone gibi çok uçuk fiyatlarda, ne de iphone'dan geri kalır özelliklere sahip. İphone gibi adı var diye fiyatı yükselmemiş cihazlar oluyor genellikle. Başa baş özellikler varken telefon görüntüsü ve yarısı yenilmiş elma için kim ekstra 20-30k verir? Bu yüzden öneriliyor.

Bu çok saçma. Şahsen benim Apple tercih etmem arayüzün sadeliği ve tasarımı. Çoğu kişide bu yüzden tercih ediyor.
Evet arayüzü bende çok beğeniyorum. Sade ve anlaşılabilir. Ayarlar da keza öyle. Bende iphone 12 alacağım alabilirsem zaten. Sadece neden samsung tercih ediyorlar diye soru cevapladım.

Hocam yıllarca xiaomi kullanmış. Hatta fanboyluk yapmış birisi olarak söylüyorum ki Samsung almak daha mantıklı. Sebeplerini sayayım
1)yazilim. One ui oldukça stabil ve güzel bir arayüz ayrıca Samsung dex gibi harika özellikler var
2)ekran. Ben hayatımda ekranı kötü bir Samsung telefon görmedim açıkçası. Belki son çıkan giriş seviyesi telefonlarda kötü olabilir ama Samsung her zaman ekran için iddialı oldu
3)malzeme kalitesi. Şu ana kadar amiral gemisi, amiral gemisi katili ve giriş seviyesi xiaomi cihazlar kullandım. (Redmi değil xioami), sonrasında Samsung s20fe ye geçtim ve çok rahat söyleyebilirim ki malzeme kalitesi çok fark ediyor. Elinize alınca bir güven hissi oluşuyor
4)guncelleme desteği. Birçok Çinli firma bu desteği sunmuyor
5)Kamera. Samsung kameralar genel olarak üzmüyor, gözün kapalı bir Samsung telefon alsan çok pişman olmazsın ama diğer üreticilerde aldığın zaman çok kötü kameraya sahip olabilir, donanımsal sorunları olabilir... Samsung konusu daha risksiz
6)Hdmi çıkışı gibi birçok özellik Çinli cihazlarda verilmiyor. Ben su ana kadar bu destegi olan bir xioami cihaz kullanmadım. Şu an orta segmentte de yok diye biliyorum. Bunun gibi bazı özellikleri kısıyorlar

Geri
Yukarı