Her şeyde başarısız olmak

Bu dediklerin çok basit ve yapılması acayip kolay şeyler öncelikle kolay pes etmeyi bırakmalısın diyet yapamıyor musun? kendi yemeklerini kendin pişir diyetine uygun olsun hem yemek yapmayıda öğrenirsin her tatlı krizinde veyahut acıktığında yemek yemek yerine 30 dk boyunca uğraşıcak bir şey bul zaten açlık hissi geçicek kendiliğinden. Sosyal olarak iyi olmak istiyorsan insanlarla internet üzerinden konuşabilirsin sonra görüntülü konuşmayı deneyebilirsin zaten özgüvenin yerine gelince her sorunun için bir çözüm bulmaya başlayacaksın.

Okulda derslerim kötü, insanlarla ilişkilerim kötü, resim yapamıyorum, güzel yazı yazamiyorum, makyaj yapmayi beceremiyorum, spor yapamıyorum oramı buramı incitiyorum, diyet yapamıyorum istikrarsızım, yemek yapamıyorum, bunlar sadece yapmayı denedigim seyler hiçbir şeye yaramiyorum annemde artık benden umudunu kesti.
Yapabilecegim bir seyler var mı ne önerirsiniz?

Herkesin bir şeye yeteneği veya kabiliyeti vardır bu insan olarak bize lütfedilmiştir. Sadece yaşadığımız coğrafyanın öncelikleri bunları keşfetmemize olanak sağlar ölçütte değil.

Okulda derslerim kötü, insanlarla ilişkilerim kötü, resim yapamıyorum, güzel yazı yazamiyorum, makyaj yapmayi beceremiyorum, spor yapamıyorum oramı buramı incitiyorum, diyet yapamıyorum istikrarsızım, yemek yapamıyorum, bunlar sadece yapmayı denedigim seyler hiçbir şeye yaramiyorum annemde artık benden umudunu kesti.
Yapabilecegim bir seyler var mı ne önerirsiniz?
Yapamıyorum diye bir şey yok yapmaya uğraşmıyorum var. Yemek yapamıyorum, derslerim kötü de ne demek? Bunlar sadece oturup çalışarak veya belli bir sürede olan şeyler. Oturup ben böyleyim diye ağlayarak kimse bir yere gelemez. Üzgünüm ama emin ol sana "geçecek dostum" diyenlerden çok daha yararlı bu yorum. Çünkü gerçekler böyle. Konfor alanından çıkmadan hiç bir şey başaramazsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı