Her zaman başarısız olmak

Bunu düzeltmenin yolu kendine soru sorman gerekiyor. Hala daha yaşadığın probleme takılırsan kusura bakma ama hiçbir şey değişmez. @Blackrawen hocam doğru demiş. Lise 1'de sorunlar yaşadım, lise 2 depresyona girdim. Saçlarım beyazlamaya başladı, 120 kilo bir obezdim vs. gibi bir ton sorun vardı. Sonra kendime şunu dedim. "ben ne yapıyorum ya". Bunu kendime dedikten sonra her şey değişti. Tekrar psikoloğa başladım, yaz tatilinden beri 30 kiloya yakın kilo verdim. Daha öz güvenli bir hale geldim. Yani bazı şeyleri değiştirmek senin elinde. Söylenmek, ağlamak bir gram fayda etmeyecek. Üzülmek daha da kötü yapar bu durumu. Çözüm odaklı ol.

Aaaa bende aynı hikayeyi yaşadım. Dalga geçmiyorum. Tam sorunlarımı çözdüm diye sevinirken daha da beter oldu her şey. İlaçlar yüzünden hastalanacaktım.

Hocam kız yüzünden üzülmeyin, tek siz yaşamıyorsunuz. Ve hep yenilmek sözcüğü biraz abartı, yenile yenile yenmeyi öğrenir insan. İlk matematik sorusunu kim doğru yaptı bu zamana kadar veya 2.yi?

Konu sahibi arkadaş, yanlış anlamazsan psikoloji hakkında az buz bilgim var. Sana yardım etmek istiyorum. Şimdi cevap ver: Konuyu açma sebebin kendini kötülemek ve depresyonunu insanlara yaymak mı, yoksa bu kadar kişi sana yardım mı edelim.

Aaaa bende aynı hikayeyi yaşadım. Dalga geçmiyorum. Tam sorunlarımı çözdüm diye sevinirken daha da beter oldu her şey. İlaçlar yüzünden hastalanacaktım.

Kızlar tarafından bakmalısın olaya. Bir hedef seçip ona göre hareket etmen yanlış. Ortalama bir fiziğin var diyelim manipüle etmeyi bilmelisin. Ergen ilişkileri tamamen rastgele oluyor. Konuşurken seçtiğin kelimeler, konuşma sıklığın, sesin, koluna taktığın minik bir saat bile seni aşk adam yapabilir.

Kendini geliştir üniversiteye hazırlan salla kız işini.

Kızlar tarafından bakmalısın olaya. Bir hedef seçip ona göre hareket etmen yanlış. Ortalama bir fiziğin var diyelim manipüle etmeyi bilmelisin. Ergen ilişkileri tamamen rastgele oluyor. Konuşurken seçtiğin kelimeler, konuşma sıklığın, sesin, koluna taktığın minik bir saat bile seni aşk adam yapabilir.

Kendini geliştir üniversiteye hazırlan salla kız işini.

Lisede bulamayan üniversite de hiç bulamaz. Üniversite planlamıyorum zaten nereyi okursam okuyayım.

Instangrama çok az giriyorum...
Sosyal medya ugulamaları kullanıyorsan kaldırmanı öneririm o zaman. Hayatta tek başarı biz kız arkadaş yapmak veya evlenmek değil.
Lisede bulamayan üniversite de hiç bulamaz. Üniversite planlamıyorum zaten nereyi okursam okuyayım.
Lise boyunca bir defa bile kız arkadaşım olsun diye uğraşmadım. En olmaz dediğimiz kişilerin bile sevgilisi oldu, arkadaş grubunda ben hariç herkesin sevgilisi oldu ama benim olmadı. Yalnızlığını hissettim mi? Veya bu durumdan şikayetim oldu mu? Hayır. Lise bitti ve hala kız arkadaş edinmek gibi bir planım yok. Şikayetçi miyim? Hayır. Hemen hemen bütün arkadaşlarım ile bağımız da kesildi ancak yine bu durumdan şikayetçi değilim. Bir defa yalnızlık hissetmiştim oda bir kaç saat sonra geçti.

Yeni konular

Geri
Yukarı