Her şeyde başarısız olmak

507320

Decapat
Okulda derslerim kötü, insanlarla ilişkilerim kötü, resim yapamıyorum, güzel yazı yazamiyorum, makyaj yapmayi beceremiyorum, spor yapamıyorum oramı buramı incitiyorum, diyet yapamıyorum istikrarsızım, yemek yapamıyorum, bunlar sadece yapmayı denedigim seyler hiçbir şeye yaramiyorum annemde artık benden umudunu kesti.
Yapabilecegim bir seyler var mı ne önerirsiniz?

Okulda derslerim kötü, insanlarla ilişkilerim kötü, resim yapamıyorum, güzel yazı yazamiyorum, makyaj yapmayi beceremiyorum, spor yapamıyorum oramı buramı incitiyorum, diyet yapamıyorum istikrarsızım, yemek yapamıyorum, bunlar sadece yapmayı denedigim seyler hiçbir şeye yaramiyorum annemde artık benden umudunu kesti.

Pes etme. Hayatında uğraşabileceğin çok şey var. Yapabileceğin şeyleri dene. Eninde sonunda.
Bir şeyde yetenekli olduğunu fark edecek ve hayatını ona göre yönlendireceksin.

Zamanla düzelecek şeyler. Ben de aynıyım aşağı yukarı.

Yılmayıp yıkılmamalisin en sonunda başarırsın. Örnek vereyim ben eskiden futbol oynarken top vuruşlarim berbatti kendi topumu alırdım duvar karşısına geçip çalışırdım vuruslarimi düzelirdim. Basket içinde yaptim boyum kisa ve vücudum güçsüzdü. Vücudum hale güçsüz ama üstesinden geliyorum atışlar üzerinden çalıştım taktik geliştirdim insanlari takip ettim onlari izledim ve kendimi geliştirdim. Hala öyle perfect denecek kadar iyi oynaamıyorum ama vücuduma göre iyi oynuyorum diye düşünüyorum. Sadece sabırlı olmak gerekiyor.

Geri
Yukarı