Her şeyden bıktım

SenpaiKangal

Picopat
Selam dostlar, her şeyden, hayatımdan, ailemden bıktım her şey üstüme çok geliyor özellikle ailem ben onlara layık olmaya çalışıyorum ama onlar garip davranıyorlar bana.
Gecen sene notlarım kötüydü düzelttim, belge getirdim bir sevinme yok mutlu olma yok. Abim okulu lisede bırakmış, okumamış beni sürekli onunla karşılaştırıyorlar işte bak okumazsan iş sahibi bile olamazsın diyorlar. Kilolu birisiyim annem bununla sürekli dalga geçiyor işte kilo vereceğim deyip veremiyorsun veremezsin falan. Babamın umurunda bile değilim beni her gördüğünde git ders çalış diyor. Bunlar bana hep kötü etki ediyor, anlatmaya çalışsamda dinleyen yok beni. Günlük 25 TL para veriyorlar okula giderken bir de para biriktirmemi söylüyorlar okulda millet yemek yiyor yanlış anlamayın zoruma gidiyor bende cebimdeki 25TL ile bakisiyorum. Bugün göz doktoruna gittin göz derecem ilerlemiş değiştirmek istediğimi söyledim işte çok pahalı alamayız falan demeye getiriyorlar para biriktiriyorlar araba almak için her şeyden kısıyorlar özellikle annem cidden hiç sevmiyorum ya kendisini...

Kardeşim sana söyleceğim şey, savaş! Her ne kadar zorlu hayat şartlarında yaşasanda emin ol ders çalışırsan ve kendini geliştirirsen bugün senden daha rahat şartlarda yaşayan insanların çoğundan daha başarılı olacaksın. Bunların yanında hobi bulmaya çalış spor yap kilo ver, oyun oyna ama abartma sosyal medyayı sil demin dediğim gibi kendini geliştir ki insanlardan farkın olsun örneğin bilgisayarla ilgili bişey, müzik veya tarih yani seni insanlardan ayıran şeyler olmalı hayat sadece ders değildir, bunlar seni başarıya götürecektir.

Selam dostlar, her şeyden, hayatımdan, ailemden bıktım her şey üstüme çok geliyor özellikle ailem ben onlara layık olmaya çalışıyorum ama onlar garip davranıyorlar bana.
Gecen sene notlarım kötüydü düzelttim, belge getirdim bir sevinme yok mutlu olma yok. Abim okulu lisede bırakmış, okumamış beni sürekli onunla karşılaştırıyorlar işte bak okumazsan iş sahibi bile olamazsın diyorlar. Kilolu birisiyim annem bununla sürekli dalga geçiyor işte kilo vereceğim deyip veremiyorsun veremezsin falan. Babamın umurunda bile değilim beni her gördüğünde git ders çalış diyor. Bunlar bana hep kötü etki ediyor, anlatmaya çalışsamda dinleyen yok beni. Günlük 25 TL para veriyorlar okula giderken bir de para biriktirmemi söylüyorlar okulda millet yemek yiyor yanlış anlamayın zoruma gidiyor bende cebimdeki 25TL ile bakisiyorum. Bugün göz doktoruna gittin göz derecem ilerlemiş değiştirmek istediğimi söyledim işte çok pahalı alamayız falan demeye getiriyorlar para biriktiriyorlar araba almak için her şeyden kısıyorlar özellikle annem cidden hiç sevmiyorum ya kendisini...
Tanıdık geliyor biraz :/
Dostum en hızlısından kendi ayakların üstünde durmayı öğrenip durumunu toparladığında kendine bir ev kiralayabilecek bir duruma geldiğinde benim tavsiyem evden ayrılmandır.
Kilolu veya zayıf olman kimseyi ilgilendirmez kendini nasıl seviyorsan o olur. O konuda kimseyi takma. Ek olarak çalışmak okumamak ayıp bir şey değil. Hem okumayıp hem çalışmayan milyonlarca insan var.
Uzun lafın kısası reşit olunca bir işe gir ve uzaklaş.

Tanıdık geliyor biraz :/
Dostum en hızlısından kendi ayakların üstünde durmayı öğrenip durumunu toparladığında kendine bir ev kiralayabilecek bir duruma geldiğinde benim tavsiyem evden ayrılmandır.
Kilolu veya zayıf olman kimseyi ilgilendirmez kendini nasıl seviyorsan o olur. O konuda kimseyi takma. Ek olarak çalışmak okumamak ayıp bir şey değil. Hem okumayıp hem çalışmayan milyonlarca insan var.
Uzun lafın kısası reşit olunca bir işe gir ve uzaklaş.

Dostum öncelikle sağ ol yazdığın için. Kendi ayaklarımın üzerinde durmaya çalıştıkca bunlar bacaklarıma tekme atıyorlar bildiğiniz. Bir şey istesem hemen hayır diyorlar, benim bir gelirim yok ki mecburum onlara ama işte :/

Kardeşim sana söyleceğim şey, savaş! Her ne kadar zorlu hayat şartlarında yaşasanda emin ol ders çalışırsan ve kendini geliştirirsen bugün senden daha rahat şartlarda yaşayan insanların çoğundan daha başarılı olacaksın. Bunların yanında hobi bulmaya çalış spor yap kilo ver, oyun oyna ama abartma sosyal medyayı sil demin dediğim gibi kendini geliştir ki insanlardan farkın olsun örneğin bilgisayarla ilgili bir şey, müzik veya tarih yani seni insanlardan ayıran şeyler olmalı hayat sadece ders değildir, bunlar seni başarıya götürecektir.

Spora başlamak istiyorum ona bile karışıyorlar spora yazılmak istesem param yok verdikleri 25 TL biriktirsem 1-2 ay sonra düzgün bir para olacak elimde.

Yaşının ilerlemesini beklemekten başka bir çaren yok.

Maalesef yapacak bir şey yok. Yapılabilecek tek şey kurtulmak oda sabır ve zaman ile olur. Dersine çalış 18 yaşına geldiğinde yurtta kalabilirsin belki yarı zamanlı işte de çalışabilirsin.

Üzme kendini dostum bak sana yemin ediyorum 18 yaşındayım ailem tarafından yemediğim baskı yemediğim küfür eziyet kalmadı annem olucak şahıs sürekli ayrımcılık yapar oğlunu daha çok sever ben çalışmadığım için param olmadığım için hep ayrımcılığa mahruz kaldım bunların tek derdi para tabi 16 yaşımda 4 kere ölümden döndüm çektiğim hastalık yüzünden hastaneye para yatırdıkları için hep lafını yaptılar komşuların yanında akrabalarım yanında lafını yaptılar hep çok zoruma gitti çok üzülmüştüm halada baskı yiyorum ailemden dün iş görüşmesine gitmiştim dolu olduğu için işe giremedim sonra babam bağırdı çağırdı senden hiçbirşey olmaz işte biz 1 sene sonra köye gidicez sen artık açlıktan ölürsün senden ne adam nede birşey diye anlayıcağın şu ki kardeşim benim ailem hiçbirzaman benim arkamda durmadı bana hiçbirzaman sınavlarımdada sen yaparsın oğlum sana güveniyoruz oğlum demediler zor günlerimde bi saçımı okşamadılar ben naptım onlara anlamıyorum keşke bu dünyaya gelmeseydim hep diyorum kendime elalemin çocuğunu hep överler benide gömerler öyle işte kardeşim.

Yeni konular

Geri
Yukarı