Her şeyi aynı ama farklı marka 2 DDR4 RAM alınır mı?

oguzhancom52

Decapat
Daha fazla  
Başlıktan derdimi anladınız sanırım. Tek sorum var ben PC'me yeni RAM taktırmak istiyordum ama dolar olmuş 8.5. artık çıldırmak üzereyim. Binlerce RAM modeli var. Aldığım RAM uyuşmasa ya da düzgün çalışmazsa yenisini alamam. İade işleri falan da bayağı zor oluyor. Ben de kafayı yiyorum. Benim eskiden aldığım RAM'in yanına aynısını takmak isterdim ama çok pahalı olmuş. En azından benim açımdan. Her neyse konu şu benim anakartım A320MH modeli. Ben sistemi direkt hazır aldım GameGaraj'dan. RAM ise Crucial Ballistix 8 GB DDR4 3200 MHz CL 16. bu RAM'in yanına bu RAM'i takarsam sıkıntısız çalışır mı? Neo Forza 8 GB DDR4 3200 MHz CL16. biraz uzun yazıp zamanınızı çaldıysam özür dilerim. Bu arada anakartım 2666 MHz'de çalıştırıyormuş RAM'i ama ben BIOS'a girip XMP1 profilini seçip 3200 MHz yaptım. Şu anda sanırım sorunsuz çalışıyor.

Ekran Alıntısı.PNG

Aynı markada bile sorun çıkıyor. Kimse bunun garantisini veremez. Ben Adata XPG 8 GB 3000MHz CL16 ile Crucial Ballistix 3000MHz CL15'i aynı anda sorunsuz kullanıyroum (ikisini de CL16 yaptım). Ama sana al demiyorum sorun çıkabilir.

Aynı markada bile sorun çıkıyor. Kimse bunun garantisini veremez. Ben Adata XPG 8 GB 3000MHz CL16 ile Crucial Ballistix 3000MHz CL15'i aynı anda sorunsuz kullanıyroum (ikisini de CL16 yaptım). Ama sana al demiyorum sorun çıkabilir.
ozaman bana ne önerirsin bende BAYA ARAŞTIRIDM BUNU ALSAM SORUN ÇIKARMI Kİ YANİ https://www.hepsiburada.com/adata-x...fRPNCHE3rPGVFvCbfkYEDti5jSQxgmC0aAuCQEALw_wcB

O zaman bana ne önerirsin bende bayağı ARAŞTIRIDM BUNU ALSAM SORUN çıkar mı Kİ YANİ https://www.hepsiburada.com/adata-xpg-gammix-d30-8gb-3200mhz-ddr4-ram-ax4u320088g16a-sr30-p-HBV00001C0KL7?magaza=DEY ELEKTRONİK&gclsrc=aw.ds&&wt_gl=cpc.6802.shop.elk.it-ssc&isFashion=true&gclid=Cj0KCQjwg7KJBhDyARIsAHrAXaEC2wh5S0jUU4QZeD7bU4sfRPNCHE3rPGVFvCbfkYEDti5jSQxgmC0aAuCQEALw_wcB

Ben bu RAM ile Ballistix'i kullanıyorum ama sizde sorun çıkabilir. Crucial Ballistix BL8G32C16U4R 8 GB DDR4 3200 MHz Ram Fiyatları ve Özellikleri alabiliyorsan bunu al bence. Alamıyorsan Ballistix'i sat ve Adata XPG D30'dan 2 adet al.

Ben bu RAM ile Ballistix'i kullanıyorum ama sizde sorun çıkabilir. Crucial Ballistix BL8G32C16U4R 8 GB DDR4 3200 MHz Ram Fiyatları ve Özellikleri alabiliyorsan bunu al bence. Alamıyorsan Ballistix'i sat ve Adata XPG D30'dan 2 adet al.
tm eyw bro
son bir şey sormak istiyorum diyelim ki farklı ram aldım sorun çıkma olasılığı 10 üzerinden kaçtır ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı