Her şeyi çok kafama takıyorum

otantikçocuk32

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Sorunum başlıkta. İlk başta sadece oyunları taktığımı sanıyordum. Şimdi anladım ki her şeyi takıyormuşum. 20 30 gün civarı oyunları oynamadım hala kafama takılıyor. Şimdi dolar artıyor biliyorsunuz ki daha da artacak sanırım herkes öyle düşünüyor. Diyelim 30 40 50 TL oldu, oyunlar yerel fiyatlandırmaya devam eder mi dedim. Kafama takıldı ki forumda adam akıllı cevap alamadım. Sonra dedim bilgisayardan uzak durayım geçer dedim. Tam Haziran'ın 29'undan beri bilgisayara bakmıyordum. Bugün bakayım dedim. Ancak hala kafama takıyorum. Diyelim ki dolar 30 40 ya da 50 TL oldu yerel fiyatlandırmaya devam edilir mi? Ailemin maddi durumu iyi sayılır ancak sorun tam olarak bu değil. Şimdi dedim "Boş ver takma GTA alırım en kötü para biriktirip kaç yıl oynarım" öyle öyle dedim ama sonra kafama yine takıldı. Ya GTA az sürede bir çıkarsa 2-3 yılda bir gibi. İşte anlatmak istediğim her şeyi böyle kafama takıyorum. Neler olur ileride dolar 30 40 ya da 50 TL olursa ülkede neler olur? Savaş mı çıkar? Dolar indirilmeye çalışılır mı? Yoksa neler olur? Umarım beni anlamışsınızdır tatmin edici cevaplarınız bekliyorum.

2023'te süper güç olacağız jelibon madenlerimiz bulundu. Herkes böyle ümitsiz mutsuz depresif umarım en yakın zamanda milletin aklı başına gelir ve 2 3senede düzelebiliriz böyle devam ederse 2 3 sene değil 10 20senede düzeliriz anca oda düzeleceğimiz varsa bu kadar geri kafalı cahil insanların arasında düzeleceğini hiç sanmıyorum ama neyse.

Bu çok normal aynı sorun bende de oldu devam eder Steam kazançların %30'unu alıp yerel fiyatlandırma yapıyor gez toz eğlen 9 ay çalıştın bari tatili eğlenerek geçireyim mantığına anla ben hayatım boyunca çok rahattım bizimkiler çocukluğumda bu güçlerine gitsede mantıklı bir çözüm olarak değerlendirdiler ama bu olaydan kurtulmak için hobiler edin ve arkadaşlarla bir eğlence bul 2 ayı verimli geçir.

2023'te süper güç olacağız jelibon madenlerimiz bulundu. Herkes böyle ümitsiz mutsuz depresif umarım en yakın zamanda milletin aklı başına gelir ve 2 3senede düzelebiliriz böyle devam ederse 2-3 sene değil 10 20senede düzeliriz anca oda düzeleceğimiz varsa bu kadar geri kafalı cahil insanların arasında düzeleceğini hiç sanmıyorum ama neyse.

Bir tane daha maden daha bulacağız ama o maden y*****

2023'te süper güç olacağız jelibon madenlerimiz bulundu. Herkes böyle ümitsiz mutsuz depresif umarım en yakın zamanda milletin aklı başına gelir ve 2 3senede düzelebiliriz böyle devam ederse 2-3 sene değil 10 20senede düzeliriz anca oda düzeleceğimiz varsa bu kadar geri kafalı cahil insanların arasında düzeleceğini hiç sanmıyorum ama neyse.

Boş ver gitsin, sonra benim gibi paranoyak olursun.

Boş ver ne olacak patlat babanın cüzdanını al GTA.

Bu çok normal aynı sorun bende de oldu devam eder Steam kazançların %30'unu alıp yerel fiyatlandırma yapıyor gez toz eğlen 9 ay çalıştın bari tatili eğlenerek geçireyim mantığına anla ben hayatım boyunca çok rahattım bizimkiler çocukluğumda bu güçlerine gitsede mantıklı bir çözüm olarak değerlendirdiler ama bu olaydan kurtulmak için hobiler edin ve arkadaşlarla bir eğlence bul 2 ayı verimli geçir.

Arkadaşlar sorun ekonomide değil anlatmak istediğim şu Amerika'da da yaşasam aynı şeyleri kafama takacağım rica ediyorum bu ekonomide böyle yok Game Pass al yok kafaya takma boş ver diye şeyler yazmayın tek istediğim dolar çok artarsa 50 TL'ye falan ulaşırsa hükümet düşürmek için uğraşırmı sonuçta oyunu halktan alıyor.

Merhaba. Sorunum başlıkta. İlk başta sadece oyunları taktığımı sanıyordum. Şimdi anladım ki her şeyi takıyormuşum. 20 30 gün civarı oyunları oynamadım hala kafama takılıyor. Şimdi dolar artıyor biliyorsunuz ki daha da artacak sanırım herkes öyle düşünüyor. Diyelim 30 40 50 TL oldu, oyunlar yerel fiyatlandırmaya devam eder mi dedim. Kafama takıldı ki forumda adam akıllı cevap alamadım. Sonra dedim bilgisayardan uzak durayım geçer dedim. Tam Haziran'ın 29'undan beri bilgisayara bakmıyordum. Bugün bakayım dedim. Ancak hala kafama takıyorum. Diyelim ki dolar 30 40 ya da 50 TL oldu yerel fiyatlandırmaya devam edilir mi? Ailemin maddi durumu iyi sayılır ancak sorun tam olarak bu değil. Şimdi dedim "Boş ver takma GTA alırım en kötü para biriktirip kaç yıl oynarım" öyle öyle dedim ama sonra kafama yine takıldı. Ya GTA az sürede bir çıkarsa 2-3 yılda bir gibi. İşte anlatmak istediğim her şeyi böyle kafama takıyorum. Neler olur ileride dolar 30 40 ya da 50 TL olursa ülkede neler olur? Savaş mı çıkar? Dolar indirilmeye çalışılır mı? Yoksa neler olur? Umarım beni anlamışsınızdır tatmin edici cevaplarınız bekliyorum.

Takıntı Obsesyon rahatsızlığı , gündelik hayatınızı çekilmez ve yaşanmaz hale getirirse kronikleşen bir duruma geldiyse kompulsiyon aşamasını aldıysa ; tedavi edilmesi gereken bir rahatsızlık halini alır .

Eğer bu takıntılarla baş edebiliyorsanız , fakat travma altındaysanız siz hasta değilsinizdir çevreniz travmaya müsait bir ortamdır .

Bakıldığı zaman Türkiye böyle bir ortamdır , Gündelik hayatta Stres ülkenin vazgeçilmez parçasıdır .

İnsanlar belirgin ve net biçimde geleceklerinden endişe duydukları tedirgin oldukları için ister istemez yoğun bir stres altındadır .

Takıntı fizyolojik ve mental olarak aşırı rahatsız eder vücudu rahatlamak için bazı rutinler yapılır , veya kişi istemediği eylemleri yapıp rahatlayabilir .

Ama bunlar manasız ve gereksiz ataklardır , sebepsiz yere yapılan takıntılardır .

Türkiye'de ise bu takıntılar her bireyi tedirgin edici ve endişeye sürükleyici boyuttadır .

Örneğin Türkiye'de ki bu boyutu ben size yazayım siz takıntı mı yoksa ölüm kalım mı siz anlayın .

1 = Türkiye'de milyonlarca çocuk kronik açlıktan dolayı bodur kalmış durumda . Milyonlarca insan yeterli derece besin elde edemiyor ve öğünler kısıtlı .. Öğünler içerisinde kaç çeşiti de geçtim .. bırakın kaloriyi .. vücudun standart sağlıklı bir şekilde yoluna devam etmesi için gereken .. Kırmızı et Beyaz et sebze mevye tüketimleri de yapılamıyor .

2 = Sığınmacıların sayısının milyonlarca olması ve ekonomide yarattığı tahribatın yanı sıra ; Türk ekonomisinin ; dibe vurması ; alım gücünün neredeyse tamamen yok olması ; gündelik zaruri ihtiyaçların dahi temin edilemez boyuta ulaşması ; Serbest dolaşımdaki paranın sayısının azalması ve sadece belli başlı gruplar içerisinde ekonominin paranın dönmesi ..

3 = Uç noktalarda fanatik akımların artık toplumun ayrılmaz bir parçası haline gelmesi ve tek otorite olarak toplumda kabul görmesi .

Bunları topladığınızda bile bir insanın travmayla boğuşması , hayatından ve geleceğinden endişe etmesi gayet makul ve olağandır .

Fanatikleşen toplumda ; sırf fanatik değilsin diye seni işsiz bırakan aç bırakan hor gören aşağılayan ve senin üzerinden tatmin olan zihniyet ; yarın bir gün seni toplu şekilde linçte edebilir öldürebilir de .

Arkadaşlar sorun ekonomide değil anlatmak istediğim şu Amerika'da da yaşasam aynı şeyleri kafama takacağım rica ediyorum bu ekonomide böyle yok Game Pass al yok kafaya takma boş ver diye şeyler yazmayın tek istediğim dolar çok artarsa 50 TL'ye falan ulaşırsa hükümet düşürmek için uğraşırmı sonuçta oyunu halktan alıyor.

Uğraşmaz , sonuçta zümre dediklerimiz zaten bir eli yağda bir eli bağda lüks içinde hayatlarını yaşıyorlar .

Fanatikleşen gruplaşan ve iyice ilkelleşen toplumda ; Fakirleşen ve ekmeğe muhtaç hale gelen insanlar çok daha kolay manipüle edilir ve yönetilirler .

Haliyle dünyada bu tür toplumların olduğu yerlere bakarsanız , fakirlik acı kötülük almış başını gitmiştir .

Ama hep aynı zümre yönetimdedir .

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı