Her şeyi kafama çok fazla takıyorum

theHordes

Hectopat
Dostlar selam, sorunum başlıktaki gibi her şeyi kafama çok takıyorum. Biriyle kavga etsem veya babamla biri kavga etse günlerce onu düşünüyorum. Strese gireceğimiz bir iş yapacaksak 1 hafta boyunca o işi yapana kadar saçlarım beyazlıyor resmen. Babamla birlikte çalışıyorum şu anda. Zaten yazılımla ilgileniyorum buradan aldığım parayı kendim kazanabilecek düzeydeyim, sırf bu yüzden işi bırakıp evde çalışayım en azından 19-20 yaşında psikolojim bozulmaz diye düşünüyorum. Babamıda zorda bırakmak istemiyorum eleman sıkıntısı var şu an bizim nalbur işlerinde. Dine yakınlaşmayı çok düşündüm şu an aklımda o var, kendimi Full dinime odaklarsam bu tarz şeylere takılmam diye düşünüyorum. Tavsiyelerinizi almak isterim teşekkürler.

Dostlar selam, sorunum başlıktaki gibi her şeyi kafama çok takıyorum. Biriyle kavga etsem veya babamla biri kavga etse günlerce onu düşünüyorum. Strese gireceğimiz bir iş yapacaksak 1 hafta boyunca o işi yapana kadar saçlarım beyazlıyor resmen. Babamla birlikte çalışıyorum şu anda. Zaten yazılımla ilgileniyorum buradan aldığım parayı kendim kazanabilecek düzeydeyim, sırf bu yüzden işi bırakıp evde çalışayım en azından 19-20 yaşında psikolojim bozulmaz diye düşünüyorum. Babamıda zorda bırakmak istemiyorum eleman sıkıntısı var şu an bizim nalbur işlerinde. Dine yakınlaşmayı çok düşündüm şu an aklımda o var, kendimi Full dinime odaklarsam bu tarz şeylere takılmam diye düşünüyorum. Tavsiyelerinizi almak isterim teşekkürler.
Ya bu gerçekten tamamen senle alakalı, çok derin bir problem. Eğer yalnız biriysen ve çok aktiviten yoksa zamanının çoğu otomatik olarak düşünmeye kalıyor. Umarım hayatın düzene girer, girene kadar istersen bir diziye başla, düşünecek bir şey ara.

Tabii ki dine yonelmek sizin kafanizi bosaltir. Bildiginiz terapi gibi bir şey. Ve biraz da kendinizi sakin tutmaya calisin ve ben her seyi kafama takiyorum demeyin. Ve son onerim olarak sevdiginiz bir spor aktivitesi yapin mutlaka. Futbol basketbol fitness falan.

Artık 5 kişiden 3 ü psikolojik sıkıntılar çekiyor. Ülkenin şartları ortada. Eğer gerçekten zorlanmaya başlarsan ailenle konuşmaktan çekinme. En kötü ihtimal profesyonel birisine danış. Hepimizden iyi tavsiyeler verecektir. Bazı durumlarda ilaç tedavisi bile hayatımızın böyle dönemlerinde eksik üretilen hormonlar yüzünden yaşadığımız duygu durumları düzeltebilir.

Bulunduğumuz coğrafyadan tutun ekonomik sıkıntılar psikolojimizi etkiyen faktörler çok fazla ve bu faktörlere oranan bizim etki edebileceğimiz durumlar fazlasıyla az lakin tavsiye verecek olursam duygusal ve fiziksel aktivitelere yoğunlaşmak Müslüman iseniz dua namaz fiziksel aktivite olarak spor yapabilirsiniz yatış ve kalkış saatlerini düzenleyerek kaliteli bir uyku keyfi sabahınızı daha güzel edebilir sağlıklı beslenmenin psikolojiye katkısı sağlık uzmanları tarafından kanıtlanmış bir durum olmakla beraber bitter çikolata mutluluk hormonun salgılanmasını artırır her gün az birşey alsanız olumlu etkileri olur

Kendine uğraş bulursan düşünmezsin, kendini mutlu et.

Geri
Yukarı