Her şeyi kafaya takmak

Ben ilk önce psikiyatri gitme taraftarıyım. Psikolog görevini psikiyatri de yapıyor. Tabi psikoloğa giderek daha fazla konuşabilirsin. Psikiyatrik ilaç kullanmana gerek yoktur belki. Ama işini garantiye al. Psikolojik hastalık acayip zor. Ben ihmal ettim ve ettiğimide bin pişman oldum. Şimdi 4 yıldır ilaç kullanıyorum.

İlaçlar etkili oluyor mu peki? İlk günden farkı hisseder miyim?
@375973 @The Tribal Chief
Genel olarak 15 gün. Belki 20 belki 10 olur. O senin bünyene ve ilacın adı ve dozuna bağlı.

Ayrıca ilaç kullanmaktan çekinme. Cidden iyi geliyor. İlk başta deneme tahtası gibi ilaç deneyecekler. Ama rayına oturdu mu güzel olacak.

İlaçlar elbette etki edecektir fakat, direkt aldım sorunlarım çözüldü gibi günlük bir olay da olmayacaktır. Umarım ilaç tedavisine başvurmadan bu sorununuzu çözersiniz.

Benim bir an önce bu durumdan kurtulmam lazım çünkü . 2. sınavlar yaklaşıyor. Bari onlara kafayı takmıyım.

Benim bir an önce bu durumdan kurtulmam lazım çünkü . 2. sınavlar yaklaşıyor. Bari onlara kafayı takmıyım.
Ben psikolojik sorunundan dolayı 4 yıldır ders çalışamadım. Lise okuyamadım. Lise 3 de bırakmak zorunda kaldım. Yaş 20 oldu hâlâ açık öğretim lisesinde okuyorum. Sal dersleri sal. Sağlığından önemli değil. Kafaya takıp iyice hasta olma.

Ben psikolojik sorunundan dolayı 4 yıldır ders çalışamadım. Lise okuyamadım. Lise 3 de bırakmak zorunda kaldım. Yaş 20 oldu hâlâ açık öğretim lisesinde okuyorum. Sal dersleri sal. Sağlığından önemli değil. Kafaya takıp iyice hasta olma.
Böyle demek de doğru değil be hocam. Kendisi daha 14 yaşında daha göreceği bir çok şey var. Sen derslerini salma kardeşim. Derslerini çalış fakat hiçbir şeyin de sağlığını etkilemesine izin verme. Sağlığın olmadığı sürece milyonlarca liran veya sayfalarca başarın da olsa bir işine yaramayacak.

O kadar ciddi bir durum mu? Ben korkuyorum ama notlarım o kadar da kötü değil bu yıl 84 ortalama ile geçtim 40-50 beklerken.

Böyle demek de doğru değil be hocam.
Dostum tok açın halinden anlamıyor. Dersleri kafaya takıyor. Doktor bildiğin bana ders çalışmayı yasakladı. Git işte çalış dedi. Dalga geçmiyorum. Şu anda psikolojim azda olsa yerinde. Durum ciddi. Kafaya takarsa hiç yapamaz. Bu arada asla yapmasın demiyorum ders konusunda. Hayatını mahvederse diye korkuyorum. Bana oldu başkasına olmasın.
O kadar ciddi bir durum mu? Ben korkuyorum ama notlarım o kadar da kötü değil bu yıl 84 ortalama ile geçtim 40-50 beklerken.
Ortalama güzel. Eğer çalışırken stres oluyorsan sal ama tamamen salma. 5 saat yerine 3 saat çalış. Benim tavsiyem budur.

Not: Yaşadıklarımı anlatıyorum. Ben yandım başkası yanmasın. Son noktayı psikiyatri söyleyecek. Psikiyatri ne derse onu yap. Ama durum ciddi olabilir. Lütfen çok dikkatli ol. Stres yüzünden 30 gün hastaneye yattım.

Yeni konular

Geri
Yukarı