Her şeyi kriptolamak, gerçekten gerekli mi?

8bitlikadadam

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı, Grafik ve Web Tasarımcı, UI Artist, Tır şoförü 😀
Bazı büyük sitelerde görüyorum ki URL'i ve dosya yollarını geçtim, HTML etiketlerine yazılan sınıfları, ID'leri ve hatta özel öznitelikleri bile kriptolayarak derliyorlar. Cidden bu gerekli mi? Sınıfı kriptolasan ne olur anlamadım ki?

Bazı JavaScript framework'lerinin otomatik ürettiği HTML ve CSS kodlarını kriptolanmış olarak düşünüyor olabilirsin. Her karmaşık kelime şifre değil sonuçta.

Bazı JavaScript framework'lerinin otomatik ürettiği HTML ve CSS kodlarını kriptolanmış olarak düşünüyor olabilirsin. Her karmaşık kelime şifre değil sonuçta.
Evet tam olarak onlardan bahsediyorum. O zaman otomatik üretiliyorsa SEO'ya çok zararlı UwU

SEO için daha çok text içeriği önemli gibi. Class isimlerinin bir şeyi değiştireceğini sanmıyorum. Etiketler aynı sonuçta. Programcı da rastgele isimler koyabilirdi.
Ben biraz araştırdım, etiket isimleri, yerleşimleri bile etki ediyormuş. Class isimlerinin etki edip etmediğini bilmiyorum tabi.

Ben onu bunu bilmem de, Whatsapp Web'deki elementlere ait class'lar sürekli değiştiğinden Otomasyon botlarım birkaç ay çalışıp sonra bozuluyorlar. Neyi amaçlıyorlarsa çalışıyor yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı