Makale sitesinde her içerik için ayrı sayfa açmak gerekir mi?

Serhan Demir

Hectopat
Yer
Alanya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 3600 / Evga GTX 1660S SC Ultra 6gb / Crucial Ballistix (8x2) 3000 MHz / B450 -A Pro / Xigmatek 550W PSU
Meslek
Meslek Lisesi Öğrencisi (11)
Merhaba arkadaşlar, bir makale sitesi yazıyorum. Basit bir site HTML ve CSS ile yazıyorum. Sitemin içeriğinde donanımsal hatalar, yazılımsal hatalar ve mavi ekran hataları yer alacak. Sorum şu, ben her hatayı ayrı bir HTML dosyası açarak yazıyorum ve bu da çok işimi alıyor bilirsiniz ki en az 100 tane mavi ekran hatası var. Bunlar için ayrı ayrı 100 tane makale sayfası açıp yazmaktansa daha kolay bir yolu var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir sayfaya bütün mavi ekran hata kodlarını yazıp çözümlerini veya makale içeriğini yazabilirsiniz fakat sayfa çok uzun olacaktır. Teker teker farklı sayfalarda yazmak hem site SEO'su açısından hem kullanılabilirlik açısından vs. daha işlevsel olacaktır.

Tamamdır hocam teşekkür ederim öneriniz için.

PHP ve MySQL kullanırsanız her bir makaleyi veritabanına girer, tek bir sayfa ile bütün makaleleri gösterebilirsiniz.
makale.php diye bir sayfan olacak ve .htaccess dosyandan gerekli düzenlemeleri yapıp aşağıdaki URL görünümüne kavuşturacaksın.
Veritabanına eklediğin başlık açıklama resim vb. verilerin dışında bir de seo diye bir sütun ekleyeceksin. Oraya da başlık sütununa eklediğin verinin seoya uygun haliyle yazımını yapacaksın. Mesela:
Başlık: Bu Bir Başlıktır
Seo: bu-bir-basliktir

Sonra makale sayfana bir değişken yollayacaksın ve bu değişken ile veritabanından veriyi çekeceksin.
www.site.com/makale.php?seo=bu-bir-basliktir
.htaccess dosyanı da şu şekilde düzenledikten sonra

Kod:
 RewriteEngine On
  RewriteBase /
  # www.site.com/makale/bu-bir-basliktir -> www.site.com/makale.php?seo=bu-bir-basliktir
  RewriteRule ^makale/([^/]+)$ makale.php?seo=$1 [L,QSA]

aşağıdaki URL görünümünü kazanacaksın.

Örnek URL:
www.site.com/makale/bu-bir-basliktir
www.site.com/makale/windows-8-xxxx-mavi-ekran-hatasi
www.site.com/makale/xxxx-hatasi
www.site.com/makale/windows-10-xxx-hatasi
Sadece HTML kullanarak ekstra sayfa açmadan yapma şansın yok maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı