Her sınavdan 100 alan kız

Günü gününe tekrar yapıp, test çözüp, sınav vakti de iyice çalışıyorsa öyle çok anormal bir durum yok. Uzun vakitlerini ders çalışmaya harcayan insanlar var. Bu durum normal.

Evet arkadaşlar, lise 2'nci sınıfta böyle bir kız vardı. Her sınavdan 100 alıyordu, hani sadece sayısal derslerden değil sözel derslerden bile. Yani tamam, çalışabilir ama bir insanın hiç mi dikkat hatası olmaz? Robot gibi bir kişiydi. Sosyal çevresi pek yoktu, sessizdi ama her sınavdan 100 alıyordu. Hocalar bile şaşırıyordu. Bu kişinin hiç mi ders çalışmadığı zaman yok? Gerçekten şaşırtıcı.

Umarım kötü bir yola düşmemiştir. Sizi sormalı.

Bence bu bir psikolojik sıkıntı. Ben bile bir kaç gün birileriyle konuşmadığımda sıkıntıya giriyorum. Tamam iyi güzel 100 alıyor da insanın bir sosyal çevresi olur.

Niye ki? Hep 100 alıyordu.
Sınavlar, sadece akıl ile ilgili değil. Aklın yoksa belirli bir kademeye kadar yaparsın çalışarak. Aklın varsa çalışmadan yine yapamazsın.
Ben arkadaşın yazdığında pek kıskançlık göremedim.
O kız kadar çalışsa kendisi de yapabilir veya ona benzer işler ortaya çıkartabilir. Kendisinin pek çalışkan olduğunu zannetmiyorum konu sahibinin.

O kız kadar çalışsa kendisi de yapabilir veya ona benzer işler ortaya çıkartabilir. Kendisinin pek çalışkan olduğunu zannetmiyorum konu sahibinin.
Ben de çalışıyorum ama sonuçta ölüm var, hastalık var. Bana o kadar çalışmak mantıklı gelmiyor.

Ben de çalışıyorum ama sonuçta ölüm var, hastalık var. Bana o kadar çalışmak mantıklı gelmiyor.
O sen değilsin ama. Ona mantıklı geliyor ve çok çalışıyor. Olağanüstü bir durum olmadığını kendin de söylüyorsun yani. Herkesin motivasyonu da farklıdır bu arada. Sevgilisinden ayrılıp, hırs yapan ve çok iyi derece yapan kişiler var. Tabii bu bir örnek.

Yeni konular

Geri
Yukarı