Her soruna git yenisini al diyenler

Bu olayla son zamanlarda çok sık karşılaşmaya başladım. Yav kardeşim adam diyor ki;
-Önceden 100 FPS'de bu oyunu oynuyordum. Şimdi 30 40 FPS'lere düştü. Ne yapmalıyım?
-Kardeşim RAM'in az git RAM al. 8 GB RAM yeni nesil oyunlarda yetersiz.
-Ama hocam ama ETS2..
-Kardeşim bizi dinlemeyeceksen niye soruyorsun?
-Peki hocam.
Arkadaşlar bu millete havadan para mı yağıyor? En basit RAM alsan en az 200TL cebinden çıkması demek. Tamam bazı noktalarda RAM yetersizse her şeye de RAM al denmez.
Aynı sorun depolama sürücüleri içinde geçerli. Başımdan geçeni anlatıyorum. Arkadaşın HDD'si problem çıkarmaya başlamış. Hemen biri atlıyor. Yenisini al bozulmuş o. Meğer sonradan keşfettik ki sorun kablodaymış. İşin en enteresan yanı konuyu açan arkadaşlar sorunu çözmek için adım adım yol izleyenleri değil. Git yenisini al diyenleri dinliyor.
Başka bir sorun arkadaşlar:
-CPU ve GPU kullanımı %50'nin üstüne çıkmıyor düşük FPS alıyorum ne yapacağım?
-PSU yetersiz yenisini al.
-Hocam 650W +80 PSU daha 1 yıllık.
-Bozuk o bozuk at sen onu.
Burada insanlar basit sorunlara çözüm arıyor. Birkaç kişi çıkıp bıraksan yeni sistem toplattıracaklar. Belki darboğazı var. Belki driverları bozuk. Belki oyunda problem var. Bunu çok sık göremeye başladım arkadaşlar. Gerçekten sinirlendim ne de olsa bu sosyal hepimizin sorunları dile getirmemiz lazım.

Format diyen bilgisizler nerede? Merak ettim.

2013'lü yıllarda "Sat Diskavri al." diyen tipleri hatırlayan var mı aranızda?
1604224664026.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hatırlamaz olur muyum?

Ondan sonra o Discovery'ler ellerinde pat pat patladı.

Bir de şöyle bir şair var, ne demek istediğini anlayan varsa lütfen anlatsın.
1604224799203.png

Geri
Yukarı