Her taksici kötü değildir

Birde şöyle bir gerçek var ki ; kişinin iyi olması aslında kendine yaptığı en büyük kötülük. Zira iyilik yaptıkça kaybeden sen oluyorsun ne hikmetse.

@Silinen üye konuyu da fazla Downhill'e çekmeyelim ancak bahsettiğin arkadaş bu :)
a.jpg
b.png

Burada felsefe yapmıyoruz. Düşünce belirtiyoruz. Lütfen konu dışına çıkmayın.

@BilgisayarKurdu 1:15 deki düşüşte bence koltuğa oturmuyordu. Hatta hiç koltuğa oturmadı bence. Çünkü bilirsin büyük bir tümseğe hızlı girince ayağa kalkılır ya tümseği hissetme diye. Bu adam da aynı şekilde çukurları hissetmemek için ayakta gidiyordu.
Ben yazılanlara felsefe ile yorumumu belirttim. Felsefe yapılmayacak diye bir kural göremiyorum.

Her meslekten insanın iyi ve kötüsü var ama taksiciler ve dolmuşçuların geneli trafikte insan hayatına değer vermiyor. En temel yapmaları gereken şeyi, emniyet kemerini takmıyor çoğu. Ama buna rağmen yanımdaki kişilere bir şey olsa araba kullanamayacak durumdaysam ambulanstan önce taksi çağırmak gelir aklıma. Keşke taşıdıkları şeyin can olduğunun biraz daha farkına varsalar.

Böyle insaların aramızda olması mutlu etmiyor değil. Bir ortak yanımız çıktı diyebilirim ama Tourney Vites Setim hariç. :tırnak: Bende geceleri yola çıkarım. Birde çisenti tarzında yağmur var ise tadından yenmiyor. :D Böyle insanlara bayılıyorum ya arkadaş. ;)

Vakit kaybetmeden tekerleğe yeni bir iç lastik ve beraberinde Slime aldım, bu gece yine aynı yolun yolcusuyuz :)
Slime ne diyenler olacaktır, en basit tabiri ile lastiğin patlamasını engelleyen, deliği anında tıkayan bir kimyasal diyelim.

(O adamin yolda kalmasi son dileğimdir) Hani olur ya: Bu sefer de o iyi insan yolda kalmış olamaz mı...? "Abi, ne lazım, emret? Ya da gidip yardım getireyim" dermişim. :)

Galiba bu tarzda yaşanan olaylarla ilgili çekilen çok film, dizi izliyorum.:D

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı