Çözüldü Her Torrent zararlı mıdır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Dominic

Centipat
Soru basit. Hiç mi güvenilir Torrent yok? Sadece merakımdan soruyorum, kilitlemez veya konuyu kapatmazsanız sevinirim.

Çözüm
Torrent'in kullanılma nedeni dosya için kullanıcıların her biri bir sunucu olduğundan bir sunucuya gerek olmaması.

Torrent sadece korsan demek değildir, normal dosya indirmede de kullanılır.

Kısacası hayır, her Torrent zararlı değildir.

1624290780377.png
Torrent uzantılı dosyalara virüs taraması yapabilir miyim peki? İndirmeden, Kaspersky gibi programlar ile.

Son düzenleyen: Moderatör:
Torrent sen ne indirdiğini bilmediğin zaman tehlikelidir. Hiç unutmam, çocukken bilgisayar aldığımızda hala Limewire vardı. Bir şey indirdim, indirmez olaydım. İlk virüs soktuğum Limewire üzerindendir.

Örneğin:
Bu magnet linki.

Ben de onu demek istemiştim zaten ama.
Anladım ama tam olarak doğrulayayım dedim. Geçen de Berkant diye bir içerik üreticisi gördüm YouTube'da. 1 MB GTA 5 4 MB RDR2 vs. bu şekilde içerikleri vardı. Verdiği sitelerde virüs olma ihtimali var o zaman.

Anladım peki son site hakkında?

Onun gibi bir sürü site var onlar sadece repack veya oyunun dosyalarını crackerlerden alıp yüklüyorlar yani gene FitGirl'e veya xatab veya başka bir cracker grubundan indiriyorsunuz.
Anladım ama tam olarak doğrulayayım dedim. Geçen de Berkant diye bir içerik üreticisi gördüm YouTube'da. 1 MB GTA 5 4 MB RDR2 vs. bu şekilde içerikleri vardı. Verdiği sitelerde virüs olma ihtimali var o zaman.

Onlara inanmayın zaten çalışmıyor hiçbiri.

Torrent uzantılı dosyalara virüs taraması yapabilir miyim peki? İndirmeden, Kaspersky gibi programlar ile.
Torrent dosyasını taratmanın bir mantığı yok ki. Ha sunucu ile tarayıcı üstünden .exe indirmişsin mesela ha Torrent istemcisi üzerinden .exe indirmişsin. Değişen tek şey indirme kanalı. İletişimdeki kanal gibi düşün.

Biraz sorup soruşturup bilgi edinmek niyetindeyim.
Anlaması çok zor değil. Torrent mantığında her indirici bir kaynaktır (Seed). Ne olursa olsun Torrent kesin virüs değildir.

Konunuz bence çoktan cevaplandı.
Torrent linkleri paylaşılmaya başlanmış.

@Dominic
Konuyu kapatmak içime sinmedi, konu için gerekli cevabı aldınız değil mi?

Son düzenleme:
Anlaması çok zor değil. Torrent mantığında her indirici bir kaynaktır (seed). Ne olursa olsun Torrent kesin virüs değildir.

Konunuz bence çoktan cevaplandı.
Torrent linkleri paylaşılmaya başlanmış.

@Dominic
Konuyu kapatmak içime sinmedi, konu için gerekli cevabı aldınız değil mi?

Aldım hocam aldım sağ olun varolun teşekkürler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı