Her Xbox kontrolcü için ayrı wireless cihazı gerekiyor mu?

Mithril5

Kilopat
Arkadaşlar gamepad almayı düşünüyorum, aklımda Xbox One veya One S gamepadi var. Sistemim Windows 10. Ama bunların sanırım alıcılarını da almak gerekiyor. Bu arada her bir kol için bir alıcı mı almak gerek? Bilgisi olan arkadaşlar bu konuda yardımcı olurlarsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alıcı almanıza gerek yok. Eğer Windows 10 kullanıyorsanız One S Controller almanız durumunda BT 4.0 üstü destekleyen bir anakartınız varsa PC'ye kablosuz bağlayabilirsiniz. Aksi takdirde BT 4.0 destekleyen bir cihaz almanız lazım. Her One S Controller için ayrı ayrı satın almanıza da gerek yok tabi.

Son düzenleme:
One S Controller için Bluetooth yeterli fakat her oyun bluetooth bağlantısını göremeyebiliyor. Çok nadiren ama bayağı bir nadir yine de söylemek istedim. Ayrıca kulaklık jakı olayı da sadece alıcı satın alıp onunla kullanırsan çalışıyormuş. Bluetooth ile bağlarsan jak iş görmüyor yani. Ama ben de alalı bir kaç hafta oluyor. Gayet memnunum hatta Dual Shock'dan geçmiş biri olarak memnunum.

Tek alıcı iş görüyor. Ben 2 kumandayı bağlayabiliyorum tek alıcıya.

Tek alıcı iş görüyor. Ben 2 kumandayı bağlayabiliyorum tek alıcıya.
Kendi alıcısı mı yoksa bt alıcı mı acaba ?
One S Controller için Bluetooth yeterli fakat her oyun bluetooth bağlantısını göremeyebiliyor. Çok nadiren ama bayağı bir nadir yine de söylemek istedim. Ayrıca kulaklık jakı olayı da sadece alıcı satın alıp onunla kullanırsan çalışıyormuş. Bluetooth ile bağlarsan jak iş görmüyor yani. Ama ben de alalı bir kaç hafta oluyor. Gayet memnunum hatta Dual Shock'dan geçmiş biri olarak memnunum.
Gamepad üzerindeki kulaklık jakı sanırım. Bu arada tek bt alıcı 2 gamepad için yeterli mi peki siz tek olarak mı denediniz ekstra bir gamepad bağladınız mı ?

Kendi alıcısı mı yoksa bt alıcı mı acaba ?

Gamepad üzerindeki kulaklık jakı sanırım. Bu arada tek bt alıcı 2 gamepad için yeterli mi peki siz tek olarak mı denediniz ekstra bir gamepad bağladınız mı ?
Evet gamepad üzerindeki kulaklık jakını kullanmak için wireless alıcı gerekiyor. Tek gamepad olduğu için ikisini birden deneyemedim fakat oluru var gibi sanki. Yine de sağlama alıp internetten birazcık araştırın. En kötü senaryo bir tanesini kablo ile bağlarsınız. Hatta sanırım kablo ile bağlayınca gamepad üzerindeki jak da çalışıyordu. Dediğim gibi eğer 2 kişi oynamak istiyorsanız uzunca bir kablo alırsınız bulması gayet kolay zaten. Tabii 2 tanesini bluetooth ile bağlama ihtimalini düşünmeden söylüyorum. Belkide kabloya gerek kalmaz.
Kendi alıcısı
Kendi alıcısı ile derken kumanda dışında herhangi bir aparat olmadan 2 tanesini mi bağlıyorsunuz? onu kastetmediniz sanırım.

Evet gamepad üzerindeki kulaklık jakını kullanmak için wireless alıcı gerekiyor. Tek gamepad olduğu için ikisini birden deneyemedim fakat oluru var gibi sanki. Yine de sağlama alıp internetten birazcık araştırın. En kötü senaryo bir tanesini kablo ile bağlarsınız. Hatta sanırım kablo ile bağlayınca gamepad üzerindeki jak da çalışıyordu. Dediğim gibi eğer 2 kişi oynamak istiyorsanız uzunca bir kablo alırsınız bulması gayet kolay zaten. Tabii 2 tanesini bluetooth ile bağlama ihtimalini düşünmeden söylüyorum. Belkide kabloya gerek kalmaz.

Kendi alıcısı ile derken kumanda dışında herhangi bir aparat olmadan 2 tanesini mi bağlıyorsunuz? onu kastetmediniz sanırım.
Teşekkür ediyorum dostum. :) Muhtemelen alıcısını da almayı düşünüyorum, bir arkadaş ikisinin alıcı ile bağlanabileceğini söylemiş. Ama dediğiniz gibi kablolu olarak alternatif olabilir...
Alıcı almanıza gerek yok. Eğer Windows 10 kullanıyorsanız One S Controller almanız durumunda BT 4.0 üstü destekleyen bir anakartınız varsa PC'ye kablosuz bağlayabilirsiniz. Aksi takdirde BT 4.0 destekleyen bir cihaz almanız lazım. Her One S Controller için ayrı ayrı satın almanıza da gerek yok tabi.
Anakart modeli Msi b150M. Maalesef wifi ve bluetooth desteği yok.:( İş adaptör ya da alıcıyı kaldı. :cry:
Neyse arkadaşlar aldığım zaman buradan deneyimlerimi de paylaşacağım belki benim durumumda olan arkadaşlara yardımcı olur bu konu... :)

Son düzenleme:
NOT: Son olarak bişey merak ediyorum millet. One s adaptör yani alıcı yok sanırım biraz araştırdım. One gamepad uyumlu olur mu ? Yani aradaki o model farkı sorun yaratır mı ?
Arakadaşlar hangisini almam gerek bi yardımcı olur musunuz ? One s gamepad için pc-win 10 ?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı