Herhangi bir dine mensup olmayan insanlar ölümden sonrası için fikirleri nelerdir?

Seni yaptıklarından cehenneme koymuyor, sen yaptıklarınla gideceğin yeri seçiyorsun. Ego tatmini yapmıyor, ne söylüyorsa karşılayabiliyor ki bu da ego kasmak değildir. "tanrının" ahlak standardını kafanda kodlamadan mantıklı olanı düşünsen zaten "kodlamayı" gerçekleştireceksin. Burada Adalet söz konusu. Basit ve küçük dünyada bile "adalet" sağlanmaya çalışılıyorsa O neden sağlamasın? Senin küfür etmen, taciz etmen veya çalman sence çok övülesi de O mu sana adaletsizlik "sadistlik" yapıyor?
Aynen öyle. Sen başkalarının hakkına gir,zarar ver. Sonra cennete git. Bu pek adaletli değil bence.

Seni yaptıklarından cehenneme koymuyor, sen yaptıklarınla gideceğin yeri seçiyorsun. Ego tatmini yapmıyor, ne söylüyorsa karşılayabiliyor ki bu da ego kasmak değildir. "tanrının" ahlak standardını kafanda kodlamadan mantıklı olanı düşünsen zaten "kodlamayı" gerçekleştireceksin. Burada adalet söz konusu. Basit ve küçük dünyada bile "adalet" sağlanmaya çalışılıyorsa o neden sağlamasın? Senin küfür etmen, taciz etmen veya çalman sence çok övülesi de o mu sana adaletsizlik "sadistlik" yapıyor?

Heh işte saçma tanrı neden adaletli olsun ki? Sen ben oluruz ama tanrı tanrı bambaşka bir şey elbette ki dünyada adaleti sağlayacağız çünkü bizler aciz varlıklarız. Sen kendini ne zannediyorsun ki tanrı seni cennete koyacak? Veya sırf hırsızlık yaptın diye seni cehenneme koyacak kin mi güdüyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Karanlık ve boşlukta kalınıyor falan diyenler iyi saçmalamış :D Dini inanca sahip olmayan her insan ateist olmaz öncelikle. Teist ise Tanrı'nın bir planı vardır der veya yoktur öylesine yaratmıştır vs. Ateizmde de öyle karanlık boşlukta kalacağız vs gibi saçma sapan düşünceler yoktur. Doğmadan önce ne olduğunu hatırlamadığın gibi öldüğün zaman da artık yaşadığını bilmeyeceksin öylece öleceksin yani yok olacaksın. Zaman kavramı senin için olmayacak artık yoksun çünkü.

Ölümden sonra muhtemelen var olmuyoruz, Var olsaydık şu ana kadar kesinlikle kanıtlanabilirdi.

Veya tonlarca ölü var mutlaka biri ve ya birimiz hatırladık.
Hocam ben şey düşünüyorum yani ölümden sonrası 5. Boyut gibi bişeyse ama gerçekten her şey o kadar saçma ki bi bunu düşünüyorum çok saçma çıktığı yerler oluyor tamamen hiç olcaz diyorum biyerden sıkıntılar, din hakkında yorum yapsak biyerden sıkıntılar, paralel evrenler falan desek biyerlerden sıkıntılar gerçekten çok sınırlı bi hayvanız desem yeridir biz sadece kendimizi büyütüyoruz daha nereye gitceğimizi bile bilmiyoruz hayat çok saçma ya.

İslam'a göre her insanda doğuştan gelen bir inanma yeteneği vardır zaten.Hatta şey duymuştum. Bir ateistle röportaj sırasında bir deprem oluyordu. Adam Allah'a dua ediyordu ve ben buna katılıyorum.

Geri
Yukarı