Herhangi bir dine mensup olmayan insanlar ölümden sonrası için fikirleri nelerdir?

Boşluk, yani hiçlik. Varılmadan önceki halimize dönücez muhtemelen.

Ama ben Müslüman olarak haşir olacağımıza inanıyorum, çünkü bu dünyada adalet yok mazlumun hakkı yeniyor, zalim izzetli kalıyor mecbur hesabın sorulacağı Bi mahkeme Bi haşir olmalı. Tabi Müslüman isen bu fikre bak, değilsen dayatmak manasında demiyorum kızgın mesajlar atmayın

Ya da tamamen yok olacağız. Neden sürekli yaşamak istiyoruz ki yaşasakta yaptığımız temel şey yiyip içip yatmak yani. İnsanın doğası bu neden kendine ölemez gibi bir güçle sarmalamaya çalışıyor?
Sürekli yaşamak istememiz bir yana, öleceğimizin de farkında değiliz çoğumuz.

Uykuda ölümü hatırlatıyor bana, uyuyorsun vakit geçiyor uyanıyorsun yaşıyorsun kalkıyorsun dinçsin vücut kendini tamir etmiş, bir de rüyalar.. çok farklı boyutlardasın neler olduğunu halen bilimsel olarak birşey yok el ile tutulur. Bilmediğiniz çok şey var ama bunlar bana geri dirileceğimi hatırlatıyor Allah merhametli bana sonsuzluk aşkını verdi ise ölüm bana Bi kapıdır

Uykuda ölümü hatırlatıyor bana, uyuyorsun vakit geçiyor uyanıyorsun yaşıyorsun kalkıyorsun dinçsin vücut kendini tamir etmiş, bir de rüyalar.. çok farklı boyutlardasın neler olduğunu halen bilimsel olarak birşey yok el ile tutulur. Bilmediğiniz çok şey var ama bunlar bana geri dirileceğimi hatırlatıyor Allah merhametli bana sonsuzluk aşkını verdi ise ölüm bana Bi kapıdır
yani aslında nerden baktığımıza bağlı her şey çok düz yani çok yersen kilo alırsın gibi, mesela doğuştan görme engelliller rüya bile görmüyor, çok düz yani her şey çünkü göreceği bişeyi de bilmiyor, bunun gibide insan yorulduğu için düşünme eylemini gerçekleştirdiği için dinlenmesi gerekiyor, anlatmak istediğim bu gibi şeyler sadece nasıl bir anlam yükleyeceğine bağlı.

yani aslında nerden baktığımıza bağlı her şey çok düz yani çok yersen kilo alırsın gibi, mesela doğuştan görme engelliller rüya bile görmüyor, çok düz yani her şey çünkü göreceği bişeyi de bilmiyor, bunun gibide insan yorulduğu için düşünme eylemini gerçekleştirdiği için dinlenmesi gerekiyor, anlatmak istediğim bu gibi şeyler sadece nasıl bir anlam yükleyeceğine bağlı.
Tabi hangi bakış açısıyla baktığına bağlı. Ben o yaşadığım korkudan sonra dinden çıkmak için dinim aksine şeyler araştırsaydım belkide çıkardım ama bunun Bi cevabı olmalı Bi çaresi olmalı diyip baktığımda, önce bana '' sizi tekrar dirilteceğim, bir mahkeme kurulacak'' sözünü veren Allah'ı tanımam gerektiğini düşündüm. Çünkü onun kesinlikle yalan söylemiyeceğinden, şefkatli ve adaletli olacağından emin olmam gerekiyordu. Biraz alakadar oldukça biraz da olsa Allah'ı tanıdım ve inan eyvah dedim eski halime. Dedim ki kesinlikle Allah yalan söylemez ben onu tanımaya çalışmadığım için sözüne güvenmekte tereddüt etmişim.

Yeni konular

Geri
Yukarı