Herhangi bir dine mensup olmayan insanlar ölümden sonrası için fikirleri nelerdir?

Bu gerçekten çok yanlış bir bakış açısı, siz hiç deveye bakmadınız mı diye ayeti olan bir kitapa bu kadar ağır araştırmadan ithamda bulunmak çok hatalı çok yanlış. Lütfen dini araştırmadan böyle şeyler yazmayın. Kendi vücudun bile bütün üniversite sınavının kopyası resmen. 70000 kere nefes alıp veriyorsun günde. Bu sana hiç bir şey anlatmıyor mu?
"Anlatmıyor mu?" gibi saçma sapan kanıt göstermeden konuşmanız daha saçma. Bilimle dinin uyuştuğu yerler var ancak tamamen bilim ile dini kıyaslamak saçma. Birkaç şey tutuyor diye de bilim gibi evrende geçerli bir şeyi din ile bir tutmak saçma.

Büyük bir patlama sonucu bu derece düzenli bir ortamın oluşması imkansız. Bu azot veya oksijen dengesinin oluşması, canlıların hiç yoktan oluşması imkansız. Yer çekiminin tam da bize uygun ayarda denk gelmesi, vücudumuzun şekli, şemali bunlar öyle rastgele olacak şeyler değil. Bence kesinlikle bir Tanrı var. Fakat onun hakkında bize gelen bilgiler ne kadar doğru?

Öldükten sonra bir bilincin yok. Boşluk falan yok, öldükten sonra tamamen sıfırsın. Artık yoksun, bilincin yok, görüşün yok, hislerin yok, düşüncen yok hattan sen yoksun. Senden geriye kalan tek fiziksel şey de zamanla çürüyerek yok olacak ve varoluştan tamamen yok olacaksın. Bitti, artık ölüsün ancak sen bunun farkında değilsin çünkü farkında olabilecek bir varlık değilsin, yok oldun.
Ölümden sonra bir hayatın varlığını, yakınlarını kaybeden insanların sevdiklerinin artık "Daha iyi bir yerde." olduğunu düşünerek kendini teselli etmesi veya en alt kesimlerin "Bu dünyada çile çekiyorsunuz ancak öldükten sonra güzelliklerle dolu sonsuza kadar süren mutlu bir yaşam süreceksiniz." tesellisi olduğunu düşünüyorum.
Bunlar benim düşüncelerim. Umarım düşüncelerimi doğru bir şekilde anlatabilmişimdir.
"Nasılsanız öyle yönetilirsiniz" şeklinde bir Hadis var. Alt kesimlere öyle bir teselli yapılıyorsa altı boş. Yakınlarını kaybedenler ise bazıları kendilerini kandırıyor olabilir çünkü her ölümün devamı huzurlu değil. Nasıl öldüyse öyle dirilecek. Başta dediğiniz bilincin olmaması gibi kısımlara anlam veremedim.

Büyük bir patlama sonucu bu derece düzenli bir ortamın oluşması imkansız. Bu azot veya oksijen dengesinin oluşması, canlıların hiç yoktan oluşması imkansız. Yer çekiminin tam da bize uygun ayarda denk gelmesi, vücudumuzun şekli, şemali bunlar öyle rastgele olacak şeyler değil. Bence kesinlikle bir Tanrı var. Fakat onun hakkında bize gelen bilgiler ne kadar doğru?
Hocam aslında onlar tam istediğimiz gibi olmadı evrim bizleri bu koşullara adapte olacak şekilde evrimleştirdi. Ben bi trafik kazası sonucu komada kaldım 2 gün. Benim için karanlıktan başka bir şey yoktu.

Geri
Yukarı