Herhangi bir kanıt yokken yalancı nasıl anlaşılır?

Jordan Barrett

Centipat
Daha fazla  
Merhaba hocam. Bayağıdır aklımda olan bir soru var. Diyelim ki rastgele bir sitede bir satış işlemi yaptık yani oyun sitelerinden bahsediyorum örnek: İtemsatış. Bu sitede bize dolandırıcı iftirası attılar diyelim. Ortada herhangi bir kanıt yok bu arkadaşın. Bu arkadaş savcılıkta ne yapacak? Direk hapsemi girecek yoksa alıcı ve satıcı sorgulanıp yalancı anlaşılacak mı?

Bu arada alıcıda herhangi bir yerden bir fotoğraf bulup gösteriyor kanıt olarak.

Merhaba hocam. Bayağıdır aklımda olan bir soru var. Diyelim ki rastgele bir sitede bir satış işlemi yaptık yani oyun sitelerinden bahsediyorum örnek: İtemsatış. Bu sitede bize dolandırıcı iftirası attılar diyelim. Ortada herhangi bir kanıt yok bu arkadaşın. Bu arkadaş savcılıkta ne yapacak? Direk hapsemi girecek yoksa alıcı ve satıcı sorgulanıp yalancı anlaşılacak mı?

Bu arada alıcıda herhangi bir yerden bir fotoğraf bulup gösteriyor kanıt olarak.
Olay mahkemeye taşınırsa illiaki yalancı anlaşılır merak etmeyin. Her ne kadar güzel senaryolar kurulsa da kafada,söylenilen yalan bir şekilde kendini ele veriyor xD.

Olay mahkemeye taşınırsa illiaki yalancı anlaşılır merak etmeyin. Her ne kadar güzel senaryolar kurulsa da kafada, söylenilen yalan bir şekilde kendini ele veriyor xd.

Yani hocam ben biraz hayalperest bir insanım. Bir olayı uçtan uca doğrulama amaçlı düşünmeye başlıyorum o yüzden.

O olayın gerçeklikle söylenilen yalan arasında en ufak bir çelişki yalanı ortaya çıkarmaya yetecektir bence.

Yani hocam yakınlarımdanda biride böyle bir şey yaşadı hala sürüyor. Bu arada bahsetmek istediğim şey mesela şu: Diyelim bir Valorant hesabı sattık ardından bu adam hile açıp ban yedittirdi bu hesaba adam SS alıp savcılığa verdi beni hesabı ban yiyince beni dolandırıcı olarak göstermek için. Elimde bir kanıt falan yok. Hapse mi atılırım yoksa başka bir şey mi olur?

Yani hocam yakınlarımdanda biride böyle bir şey yaşadı hala sürüyor. Bu arada bahsetmek istediğim şey mesela şu: Diyelim bir Valorant hesabı sattık ardından bu adam hile açıp ban yedittirdi bu hesaba adam SS alıp savcılığa verdi beni hesabı ban yiyince beni dolandırıcı olarak göstermek için. Elimde bir kanıt falan yok. Hapse mi atılırım yoksa başka bir şey mi olur?
Bir şey olmaz merak etmenize gerek yok. Siz kendinize güveniyorsanız,o hesabı satarken böyle bir durum bulunmuyorsa bir şekilde oyun kayıtlarından vs bir kanıt bulunur.

Bir şey olmaz merak etmenize gerek yok. Siz kendinize güveniyorsanız, o hesabı satarken böyle bir durum bulunmuyorsa bir şekilde oyun kayıtlarından vs bir kanıt bulunur.

Şahsen 3-4 yıl önce oynamadığım bir oyun olan Roblox eşyalarımı satıyordum. Bu adamlar bunları tradeleyip beni dolandırıcı diye ihbar eder diye korkuyorum bir tık.

Geri
Yukarı