Herhangi bir şekilde ekranım izleniyor mu?

meeert

Picopat
Daha fazla  
Merhaba son zamanlarda bu konuda çok paronayak oldum ya başka bir bilgisayarda benim bilgisayarıma yasal olmayan virüslü bir program atarlarsa atabilirler mi? Ya ekranımı izliyorlarsa ya bilgilerimi çalarlarsa ya da çaldılarsa bu paronayaklığı nasıl bitirebilirim ve bunların olup olmadığnı nasıl kontrol edebilirim? En çok korktuğum şey ise başka bir bilgisayardan benim bilgisayarıma yasal olmayan bir dosya (CC bilgileri vs.) Atılması ve şafak operasyonu yemem. Çok ciddiyim dalga geçmiyorum son 2 haftadır piskolojim alt üst oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaspersky ile güvenli modda tam tarama yapın. Eğer kötü sitelerden uzak durup, korsan indirmemeye dikkat ediyorsanız pek de korkmanızı gerektirecek bir şey yok.
Kaspersky'ı da düzenli olarak kullanabilirsiniz bu tarz şeylerden korkuyorsanız.

Kaspersky önerdiğimizde bize fanboysunuz diyenler gelmeden önereyim, Kaspersky ve Malwarebytes kullanın. Güvenmediğiniz riskli sitelere, dosyalara Windows 10 Sandbox kullanarak girebilir/açabilirsiniz.

Suçluluk psikolojisi seziyorum. Legal olmayan işlerle uğraşmıyorsan bu kadar paranoyak olman gerekmez. Önlem alırsan için rahat olur. Korsan oyun veya yazılım kullanmak, orijinal siteler dışında güvenilir olmayan yerlerden program indirmek risklidir.

Suçluluk psikolojisi seziyorum. Legal olmayan işlerle uğraşmıyorsan bu kadar paranoyak olman gerekmez. Önlem alırsan için rahat olur. Korsan oyun veya yazılım kullanmak, orijinal siteler dışında güvenilir olmayan yerlerden program indirmek risklidir.
Kesinlikle katılmıyorum. Gizlilik talep etmek, izlendiğini düşünmek suç teşkil edecek bir şey yapmış olmayı gerektirmez.

hayır bunu sebebini açıklasam beni çok ciddiye almazsınız ama böyle şeylerden çok korkuyorum
korsan oyun yada herhangi bir korsan yazılım kullanmıyorum

Geri
Yukarı