Herhangi Bir Şeyde Engellendiğinde Neden Üzülürsün?

kerimcanxyzx

Picopat
Öncelikle herkese selam kendimi tanıtıyım normal bir hayatım var kendimde sevmediğim 2-3 tane huy var.
Eskiden habbo diye bir oyun oynuyordum belki bilen bilir :) ticaret veya arkadaşlarla sohbet filan ediliyordu 7 yıllık oyuncuydum ama eşya satışından beni banladılar. Tabii böyle bir şey olmadı bir şey yapmadan direk elimden hesabı çektiler, oyuna para filanda yatırmıştım ama amacım paralı hesabı geri almak değildi hesabımı almaktı. Yani içindeki her şeyi alsalarda etkilemezdi sadece o hesabı vermeleriydi isteğim ne yazık ki olamadı. Yani ban kalkmadı hala banlı bir şekilde duruyor ve bu sanırım bende tranvatik bir şey yarattı yani bilmiyorum sadece hesabın geri açılmasını istiyordum, aynı şekilde 1 ay önce de sevgilimden ayrıldım ama ayrıldığım için bir şey hissetmiyordum. Yani gitti diyorum ama Instagram veya WP üzerinden banlayınca durup bir üzülesim geliyor yani emin değilim. Ben neden böyleyim sadece yorum yapmanızı istiyorum sağlık bakımından sağlıklı biriyim :) Yanlış anlamayın sadece niye böyle bir huy tarzı bir şeyim var anlamış değilim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle herkese selam kendimi tanıtıyım normal bir hayatım var kendimde sevmediğim 2-3 tane huy var.
Eskiden habbo diye bir oyun oynuyordum belki bilen bilir :) ticaret veya arkadaşlarla sohbet filan ediliyordu 7 yıllık oyuncuydum ama eşya satışından beni banladılar. Tabii böyle bir şey olmadı bir şey yapmadan direk elimden hesabı çektiler, oyuna para filanda yatırmıştım ama amacım paralı hesabı geri almak değildi hesabımı almaktı. Yani içindeki her şeyi alsalarda etkilemezdi sadece o hesabı vermeleriydi isteğim ne yazık ki olamadı. Yani ban kalkmadı hala banlı bir şekilde duruyor ve bu sanırım bende tranvatik bir şey yarattı yani bilmiyorum sadece hesabın geri açılmasını istiyordum, aynı şekilde 1 ay önce de sevgilimden ayrıldım ama ayrıldığım için bir şey hissetmiyordum. Yani gitti diyorum ama Instagram veya wp üzerinden banlayınca durup bir üzülesim geliyor yani emin değilim. Ben neden böyleyim sadece yorum yapmanızı istiyorum sağlık bakımından sağlıklı biriyim :) yanlış anlamayın sadece niye böyle bir huy tarzı bir şeyim var anlamış değilim.

Habbo'yu CharmQuell anlatmıştı.

"Kaçırma" hissinin etkisi. Oyundan ayrılınca sosyalleştiğiniz kişileri ve yaşadığınız anılara benzer anılar yaşama olasılığını kaçırmış oldun. Sevgilin senden ayrıldı devamlı sensiz ne yaptığını düşünüyorsun. Yani olayların dışında kalmak seni rahatsız ediyor. Yerine yeni şeyler koy, düzelir.

"Kaçırma" hissinin etkisi. Oyundan ayrılınca sosyalleştiğiniz kişileri ve yaşadığınız anılara benzer anılar yaşama olasılığını kaçırmış oldun. Sevgilin senden ayrıldı devamlı sensiz ne yaptığını düşünüyorsun. Yani olayların dışında kalmak seni rahatsız ediyor. Yerine yeni şeyler koy, düzelir.

Waow gerçekten %100 analiz yorumun için teşekkür ederim ama işte yerine koyabilecek biri veya bir şey yok yani 11e gidiyorum hiç arkasaşım filan yok dışlıyorlar.

Üzülme, ayrıldığı kişiyi kendisini rahatsız etmediği halde engelleyen insanların ciddi psikolojik sorunları vardır. Böyle bir ruh hastasının hayatınızın bir köşesinde varolması bile sizin kendinize yaptığınız saygısızlıktır. Tabii eğer siz ikide bir kendisini rahatsız etmiyorsanız. Neden üzülür konusuna gelirsek, engellenmek insana kendini değersiz hissettiriyor bence. O sebeple insan üzülüyor.

Üzülme, ayrıldığı kişiyi kendisini rahatsız etmediği halde engelleyen insanların ciddi psikolojik sorunları vardır. Böyle bir ruh hastasının hayatınızın bir köşesinde varolması bile sizin kendinize yaptığınız saygısızlıktır. Tabii eğer siz ikide bir kendisini rahatsız etmiyorsanız. Neden üzülür konusuna gelirsek, engellenmek insana kendini değersiz hissettiriyor bence. O sebeple insan üzülüyor.

Yani hocam değersiz hissettirmiyorda ama rahatsız hissediyorum engelli kaldırsa icim. Belki daha rahat olabilirdi veya @awuin hocamın dediği etki aynısı yani onun dediği tam olarak bende var 😔

Aynı sorun bende de var sanırım bu küçükken sevgi görmediğimiz den geliyor şöyle ki ruhun acı çekmeye daha çok meyil gösteriyor. Sayısını bilmediğim kız arkadaşım var rehberim de çok kadın ile sevgili oldum ama beni sevdiklerin de onları sevmiyorum ama böyle engel konusu veya başka bir şey araya girdiğin de ona takıntılı gibi bir huy oluyor içim de. Hatta bir sabah programın da bunun bir konusun da duymuştum ben de. Gta 5 de Trevor Philips karekteri de öyle duygular için de. Sen ondan ayrılsan hiç bir şey hissetmezsin ama o senden ayrıldığı zaman aşırı kötü hissediyorsun takıntılı gibi.

Aynı sorun bende de var sanırım bu küçükken sevgi görmediğimizden geliyor şöyle ki ruhun acı çekmeye daha çok meyil gösteriyor. Sayısını bilmediğim kız arkadaşım var rehberim de çok kadın ile sevgili oldum ama beni sevdiklerin de onları sevmiyorum ama böyle engel konusu veya başka bir şey araya girdiğin de ona takıntılı gibi bir huy oluyor içim de. Hatta bir sabah programın da bunun bir konusun da duymuştum ben de. GTA 5 de trevor Philips karekteri de öyle duygular için de. Sen ondan ayrılsan hiçbir şey hissetmezsin ama o senden ayrıldığı zaman aşırı kötü hissediyorsun takıntılı gibi.

Evet doğru yani anne ve babam ayrı küçükken hep kuzenlerimde kalıyordum ama onlarla hep iyiydik yani seviyorlardi beni bilemedim.

Yorum yapan herkes için teşekkür ederim :) çözüm ile kapatıyorum konuyu.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı