Herkes beni zorbalıyor mu?

Hocam bu hayatta sadece 5 tip mutlu olabilir.

1. Zenginler
  2. Aptallar
  3. Torpilliler
  4. Kafasına şapka dışında hiçbir şey takmayanlar.
Size tavsiyem 4. olmanız. En iyisi. Takma kafaya hafifle. Bende öyle yaptım yapıyorum.
Bir de çok kitap okuyun. Kitap size hakaret edemez. Belki herkese eder.
hEy DoStUm! Bunu oku...

Öcelikle merhabalar dostum, kaç yaşındasın(reşit misin)? orta,lise hangi öğretim görüyorsun? Bunları sorma sebebim kendine yeni bir hayat kurman, bunu nasıl yaparsın? Annen ve babanın onayı ile bir yetiştirme yurduna geçebilirsin. Orada senin dilinden anlayan insanlar ve daha özgür anlamda bir hayat sürebilirsin. Öğretim sürecin bittiğinde bir devlet dairesine yerleştirilebilirsin. Bu sürede hayatını kendi kararların ile çizebilirsin. Sana tavsiyem çok büyük ve verilmesi zor bir karar ancak ipleri eline almadan başkasının ipleri ile hayatını sürdürmek zorunda kalacaksın.
Arkadaş edin, kendine vakit ayır, kişisel gelişimine özen göster, spora başla, vicut gelişimleri ile ilgilen. Dil öğren ve kendine bakımlı davran. Çevren olursa kız arkadaşın zaten olur

@445376 başka rehber öğretmenle görüş o zaman, bu bir süreç. Hayat böyle gitmeyecek merak etme ama senin de bundan kopman lazım. Kafaya takmamayı öğrenmen lazım.

Hocam herkesin aynı şeyleri yaşadığını sanmıyorum benimki çok ayrı değişik bir durum gibi geliyor içinden çıkmayacağın gibi geliyor rehber öğretmenle bir kaç kez görüşmüştüm hatta sınıf değiştirmiştim 2 kere o nedenden dolayı ben hem ailemden hem çevremden hakaret ne varsa işitiyorum alıştım diyip geçmekte bir çözüm değil artık
Yaşadığınız sorunlardan kaça kaça nereye kadar? Bu sorunlarla yüzleşin. Anneniz size öyle dediğinde nedenini sordunuz mu? Veya öğretmen sizin dış görünüşünüze laf ettiğinde bunu bir yere bildirdiniz mi? Arkadaşınız size psikoloğa görün dediğinde onunla sohbeti kesebilirdiniz mesela. Çevrenizdeki kimseye size hakaret edebilecek düzeyde değer vermeyin. Size hakaret etmekten çekinsinler.

Hocam bu hayatta sadece 5 tip mutlu olabilir.

1. Zenginler
  2. Aptallar
  3. Torpilliler
  4. Kafasına şapka dışında hiçbir şey takmayanlar.
Size tavsiyem 4. olmanız. En iyisi. Takma kafaya hafifle. Bende öyle yaptım yapıyorum.
Bir de çok kitap okuyun. Kitap size hakaret edemez. Belki herkese eder.
Hocam hiç düzelmeyecekmiş gibi geliyor ne biliyim dediğiniz şeyleri deneyeceğim anksiyetem izin verirse tabi
Hocam önceden otobüse binmeye korkardım kimseye bakamazdım bile şimdi en dolu otobüsü tercih ediyorum, konu tamamen dış görünüş ve güzel giyim şuan önümde tek sorun sosyalleşememe. Ama inanın özgüven geliyor.
Hocam okudum ama bir insan kafasına bir şey takmadan nasıl yaşayabilir ki özellikle benim gibi bir insan dışarı çıkarken bile insanların yüzüne bakamayan ben takmamayı çok kez denedim ama olmuyor hem aile hem sınavlar hem dışardaki insanlar çok zor hocam ama deneyeceğim

Hocam hiç düzelmeyecekmiş gibi geliyor ne biliyim dediğiniz şeyleri deneyeceğim anksiyetem izin verirse tabi
Hooocaaam yazdıklarımı okuyun.

Hocam önceden otobüse binmeye korkardım kimseye bakamazdım bile şimdi en dolu otobüsü tercih ediyorum, konu tamamen dış görünüş ve güzel giyim şuan önümde tek sorun sosyalleşememe. Ama inanın özgüven geliyor.
Sosyalleşmek önemli. Haya atıl. Hayat sokakta öğrenilir.

@445376 başka rehber öğretmenle görüş o zaman, bu bir süreç. Hayat böyle gitmeyecek merak etme ama senin de bundan kopman lazım. Kafaya takmamayı öğrenmen lazım.

Hocam mesele kafaya takmıyorum zaten ama şöyle yani. Mesela size birisi bugün kötü kokuyorsun ya da psikolojin bozuk tüm sınıfın içinde bir de dese nasıl kafaya takmazsınız ya da daha doğrusu nasıl üzülmezsiniz zaten öyle çok kafaya takan birisi değilim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizi kendime benzettim hocam benim ailem beni hiç sevmezler özellikle annem çalışmadığım için sürekli öl geberde senden kurtulalım diyip durur her gün kendi oğlu çalıştığı için sorun yok ayrımcılık yapar dibine kadar o hasta olunca onu hep ben düşünürüm ama bununla asla övünmem o oğlu olucak şerefsiz onlar hasta olunca ilgilenmez bile bakmaz ben bakarım ama yinede en kötü ben olurum çalışmadığım için zaten iş arıyorum bulsam çalışıcam şuan 17 yaşındayım 4 tane ağır ameliyat geçirdim kanserden dolayı ölümlerden döndüm bikez olsun beni sevmediler adam yerine koymadılar arkadaşlarım olsun hiç arkadaşım yok zaten 3 4 tane anca hep sırtımdan bıçak yedim kardeş sandığım sevgilim sandığım hepsi hayatımına içine etti sevgilim dediğim kız beni aldattığı gün ben zaten çökmüştüm 15 yaşımda kimse yanımda yok ama ben her gün herşeyi ağlayarak içime atmak zorundayım çünkü ne beni seven bi ailem nede beni seven bi dostum bi sevgilim var maalesef hayatın zorlukları bu hocam sizde aileniz size ne derse desin takmayın içinize atın ben hep ağlarım içime atarım herşeyi çünkü yapacak başka bişeyim yok keşke sevseler. @445376

Yeni konular

Geri
Yukarı