Herkes laptop RAM'i takviyesi yapabilir mi?

Fonksiyonlar

Hectopat
Makaleler
1
Masaüstü kullanıyorken çok sık bileşen tak çıkart yapıyordum hatta PSU'nun içini açıp ne var diye bakmışlığım var ama benim için pahalı bir laptop aldım ve RAM takviyesi yapmak istiyorum ama zarar gelme ihtimalinden endişe duyuyorum. YouTube'daki videolar benim RAM değişimi yapmam için yeterli olur mu yoksa masaüstünden çok daha hassas mı davranmak gerekiyor? Servise gönderip taktırabilirim ama hem maliyetli hem de birkaç hafta laptop kullanamama sebep olacağından kendim ekleme yapmayı düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eliniz yatkınsa arka kapağın vidaları çıkarıp RAM’i takıp kapatacaksınız bu kadar. Yine de masaüstünde kullandığınızdan daha hassas bir vida ile yapmanızı tavsiye ederim. Ben vidaları sökerken fazla bastırmıştım bir vida ezilmişti çıkaramamıştım sonra.

Yeterli olur zor bir işlem değil, kasayı açın ve gücü alın cihazdaki sonra RAM'i normal olarak slota takacaksiniz extrem bir şey yok, metal bir parçanın vs anakarta degmemesine dikkat edin biraz sadece.

Masaüstü kullanıyorken çok sık bileşen tak çıkart yapıyordum hatta PSU'nun içini açıp ne var diye bakmışlığım var ama benim için pahalı bir laptop aldım ve RAM takviyesi yapmak istiyorum ama zarar gelme ihtimalinden endişe duyuyorum. YouTube'daki videolar benim RAM değişimi yapmam için yeterli olur mu yoksa masaüstünden çok daha hassas mı davranmak gerekiyor? Servise gönderip taktırabilirim ama hem maliyetli hem de birkaç hafta laptop kullanamama sebep olacağından kendim ekleme yapmayı düşünüyorum.

Korkmadan, eldivenle ve titiz yaparsanız sıkıntı olmaz. Öncesinde videoları detaylı şekilde inceleyin. Sonra sıkıntı olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı