Windows 10 kullanmak ne kadar mantıklı?

Sistem uyumlu ise net Windows 11 Windows 10 çok hantal çalışıyor.

Neye göre olduğuna bağlı. Son kullanıcı için en mantıklı OS. İçinde defender olduğu için virüs bulaştırmak biraz daha zorlaşıyor, bir de klasik Windows 10 içi dolu kolaylık var.

Son kullanıcı olmayan kişiler için de yine özelleştirilip mantıklı OS oluyor. Diğerlerinin desteği yok, 11'in sevilmeyen yanları var ne yazık ki hala. Uygun konfigurasyonlarla seri hale getirilebiliyor ve stabilitesi çok kötü değil.

Linux Distrolarını saymıyorum soruyu onlara göre sormadığınızı düşündüğüm için.

Gayet mantıklı çünkü kullanılabilecek ve desteklenen en stabil işletim sistemidir. Windows 11 kursanız hatalar, buglar, animasyonlar, reklamlar vs. Windows 8 ve 8.1 desteklenmiyor zaten.

Windows 10 tavsiyemdir fakat güvenlik açıklarından korkuyorsanız Windows 11.

Gayet mantıklı çünkü kullanılabilecek ve desteklenen en stabil işletim sistemidir. Windows 11 kursanız hatalar, buglar, animasyonlar, reklamlar vs. Windows 8 ve 8.1 desteklenmiyor zaten.
Yok be windows 11 iyi ilerleme kat etti.

Sistemim Windows 11 için de gayet yeterli. Ancak beni bir şey Windows 10'a doğru çekiyor sanki :) MSI Modern 15 kullanıyorum.
Neye göre olduğuna bağlı. Son kullanıcı için en mantıklı OS. İçinde defender olduğu için virüs bulaştırmak biraz daha zorlaşıyor, bir de klasik Windows 10 içi dolu kolaylık var.

Son kullanıcı olmayan kişiler için de yine özelleştirilip mantıklı OS oluyor. Diğerlerinin desteği yok, 11'in sevilmeyen yanları var ne yazık ki hala. Uygun konfigurasyonlarla seri hale getirilebiliyor ve stabilitesi çok kötü değil.

Linux Distrolarını saymıyorum soruyu onlara göre sormadığınızı düşündüğüm için.
Kapsamlı cevap için teşekkürler. Günlük işler için kullanacağım, oyun oynamıyorum. Güvenlik konusunda bir sorun olmaz sanırım Windows 10'da. Ayrıca Linux düşünmüyorum birkaç kez kurdum ancak tekrar Windows'a geri dönmüştüm.
Yani ne için kullanacaksınız Windowsu? Genel bir soru olmuş.
Surfing diyebilirim.

Geri
Yukarı