Herkes masaüstü fotoğrafını atsın

Sayılır mı ?
wsl2.png

Neden Windows kurdunuz ki? Sizin gibi ağır bir Linux kullanıcısının Windows kurması beni şaşırttı. Hiç kurmasaydınız daha iyiydi bence.
Xorg'u bozduktan sonra zorunlu. Live CD de yok :) Buradan Live CD oluşturacağım evde eski bir usb buldum.
Yoksa kurmazdım hostname bile microzort.

Yoksa kurmazdım hostname bile microzort.
Evet, Windows 11 bozuk bir sistem zaten. Windows 10 da Linux'un epey gerisinde fakat Windows 11 daha da kötü.

Bilgisayar abimin olmasaydı kesinlikle direkt Linux kurardım ve gerekmedikçe Windows'un yüzüne bile bakmazdım. Çünkü Windows 11 çıkalı 5.5 ay oldu ve hala sorunlu. Üstelik söz verilen birçok özellik Windows 11'de yok. Hatta Windows 10'da olan sürükle bırak gibi özellikler bile Windows 11'de yok. Dev Channel ve Beta Channel sürümünde var fakat normal sürümde yok. Windows 11 tam anlamıyla yarım yamalak ve bozuk bir sistem. Arayüz falan çok güzel fakat yarım yamalak bir iş var ortada. Ah, keşke bilgisayar abimin olmasaydı. O zaman Linux'u kurup neler yapardım neler! :D

Evet, Windows 11 bozuk bir sistem zaten. Windows 10 da Linux'un epey gerisinde fakat Windows 11 daha da kötü.

Bilgisayar abimin olmasaydı kesinlikle direkt Linux kurardım ve gerekmedikçe Windows'un yüzüne bile bakmazdım. Çünkü Windows 11 çıkalı 5.5 ay oldu ve hala sorunlu. Üstelik söz verilen birçok özellik Windows 11'de yok. Hatta Windows 10'da olan sürükle bırak gibi özellikler bile Windows 11'de yok. Dev Channel ve Beta Channel sürümünde var fakat normal sürümde yok. Windows 11 tam anlamıyla yarım yamalak ve bozuk bir sistem. Arayüz falan çok güzel fakat yarım yamalak bir iş var ortada. Ah, keşke bilgisayar abimin olmasaydı. O zaman Linux'u kurup neler yapardım neler! :D
Wsl iş görür bence. Gnome gibi DE'ler bile kuruluyor Wsl 2 ile.

WSL iş görür bence. GNOME gibi DE'ler bile kuruluyor WSL2 ile.
Peki WSL2 ile nasıl masaüstü ortamı kuruluyor? Ayrıca WSL2 ile kurulan masaüstü ortamları nasıl çalışıyor? Merak ettim.

Bu arada WSL2 için Hyper-V gerekiyor. Onu kurunca da FACEIT AC "Lütfen Hyper-V özelliğini devre dışı bırakın" diye hata veriyor. Abim FACEIT oynadığı için de uğraşmıyordum. Fakat abim son zamanlarda neredeyse hiç FACEIT girmedi. O yüzden FACEIT'i silip WSL2'ye bakabilirim belki.

Link bırakmıştım zaten.

97022469_p1-2x-crop.png

Yeni konular

Geri
Yukarı