Herkes neden bilgisayar mühendisi olmak istiyor?

Benimde o bilgisayar mühendisi olmak isteyenlere benzer bir durumum var lakin bilgisayardan anladığımdan vs. değil yazılıma ilgi duyuyorum ve üniversitede Yazılım Mühendisliği okumak yerine bilgisayar mühendisliği okuyup yazılım dışında başka şeyler hakkında da bilgi sahibi olup kendimi geliştirmek istiyorum.
Onlar farklı, siz farklı. Siz uğraşıyorsunuz bir şeyler başarmak için.
Bu arada tavsiye isterseniz JavaScript öğrenmenizi öneririm yazılım konusunda. En iyi yazılım dillerinden biri.

Onları zaten sende öğrenebilirsin kolayca.

Ülkemizde bilgisayar mühendisi eksiği yok zaten herkes mühendis oluyor 4 sene okula git gel yaptıktan sonra :D önemli olan bu mezunların iş bulup çalışması , çoğu firma eleman bulamıyor dehşet fiyatlara çalışıyor gerçekten tecrübeliler.

Bu arada tavsiye isterseniz JavaScript öğrenmenizi öneririm yazılım konusunda. En iyi yazılım dillerinden biri.
Tavsiyeniz için teşekkürler ilk olarak Phyton öğrenip sonra html, css, js olarak ilerlemeyi düşünüyorum.

JavaScript ne alaka, adam belki web veya mobil geliştirme yapmayacak direk olarak dil önermenin bir mantığı yok.

JavaScript ne alaka, adam belki web veya mobil geliştirme yapmayacak direk olarak dil önermenin bir mantığı yok.
Zorlama falan mı yaptım ben? Önerdim. Bakın, önerdim.
Yazılımı ne amaçla kullanacağına göre kullanması gereken dil değişir.
Biliyorum.
Fakat JavaScript hem güçlü hem de kolay bir dil. Önerme sebebim bu. Hemen azarlamaya geçmeyin :D

Yoksa bende biliyorum mobil geliştirme yapacak adama dil önermesini.

Zorlama falan mı yaptım ben? Önerdim. Bakın, önerdim.

Biliyorum.
Fakat JavaScript hem güçlü hem de kolay bir dil. Önerme sebebim bu. Hemen azarlamaya geçmeyin :D

Yoksa ben de biliyorum mobil geliştirme yapacak adama dil önermesini.

Şaçmalıyorsun şu an, sizin sevdiğiniz programlama dillerini herkese önermenin bir mantığı yok bende seviyorum JavaScript'i ama önüne gelene git öğren demiyorum.

Ya arkadaşlar birisi de yok mu benimle aynı fikirde olan? Bu ne ya artık herkes PC mühendisi olacağım diyor sınıfta köylü daha elini bilgisayara sürmeyen kız bile PC mühendisi olacağım diyor. Ne bu havalı olmak filan mı? Yeni akım sanırım bu da herkes PC mühendisi olacakmış bir de böbürlene böbürlene söylüyorlar. Bence çok geri kafalı bir düşünce birisinden duymuşlar artık tüm 2000 yılı ve üstü nesil kendini havalı olmuş gibi PC mühendisi olacağım diyorlar sonra 270 alıp adrese dayalı okullarda ağlamaktan hayata odaklanamıyorlar. Ne kadar düşüncesiz hayali olmayan sadece entel gibi gözükmek için PC mühendisi olacağım diyorlar gerçekten çok yazık. He ama ben gerçekten yararlı olacağım diyen varsa olsun ona lafım yok ama sırf bir kaliteniz olacak gibi ben o bu olacağım demeyin çok cringe gözüküyor. Belki farkında değiller ama...
Üniversitelerdeki sıralamaların yüksekliğinden bariz bir şekilde belli oluyor zaten. 4-5 sene önce 50-60k ile alan üniversiteler şuan 20k'larda dolaşıyor. Avantajı şu olabilir, dediğimiz gibi bilgisayara ilgisi olmayıp sadece yurtdışına çıkacağım çok para kazanacağım kafasındaki kişiler ilerde patlayacak bence. Üniversitede kendinizi geliştirirseniz baya öne geçersiniz diye düşünüyorum.

Şaçmalıyorsun şu an, sizin sevdiğiniz programlama dillerini herkese önermenin bir mantığı yok bende seviyorum JavaScript'i ama önüne gelene git öğren demiyorum.
Ben yazılımla alakası olmayan birine Javascript önermiyorum. Başka düzgün bi' argümanınız falan yok mu? Güzel olan bir şeyi önermede neden bu kadar isteksizsiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı