Hermes 1050TiG PC vs Playstation

NejoQes

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu foruma yaklaşık 1 ay önce bilgisayar toplama sorusu sormuştum, sizin yardımınız ile bir sistem belirlemiştim. Bu sistemi sadece yaz tatillerinde oynayacaktım. Okul vakti evimde olamayacağım doğal olarak oynayamam. Ailemle karar verdiğim sistemi söylediğimde ailem pek mantıklı bulmadı, Playstation önerdiler. Beni de çeldi bu fikir biraz karar veremedim. Sizce hangisi mantıklı olur? Alacağım bilgisayar veya Playstation'u sadece yazın oynayabileceğim. Bilgisayar veya Playstation alırsam sadece oyun için kullanacağım. Bilgisayar için düşündüğüm sistem şu idi :
Yaklaşık 2500 TL yapıyor .Sizce ne yapmam lazım? Amacım iki grup arasında kavga çıkarmak değil. Sadece ne mantıklı olur bilen birine sormak istedim. İkisinin de dezavantaj ve avantajları var. Mesela Playstation oyunları çok pahalı. Fazla uzattım ama kusura bakmayın artık.

Şimdi sadece oyun performansı kısmından konuşursak her türlü zaten o bilgisayar daha performanslı o tarafa hiç girmeyelim her türlü oyunu şu an 60 FPS+ oynatır.

Bence burada ihtiyaç devreye giriyor. Bilgisayarı sadece oyun için kullanmayacağınızı varsayıyorum yani sonuçta bu bir bilgisayar film de izlersin ofis programları da kullanırsın gibi gibi. Ayrıca klavye mouse avantajı olduğunu unutmayalım. Online oynamakta ücretsiz zaten. PS+'da verilen oyunlar Xbox Live'da verilenlerin yanında devede kulak kalır bence. PC'de de bir sürü ücretsiz oyun dağıtılıyor her ne kadar belki PS'dekiler kadar iyi olmasalarda. Konsol oyunları evet kardeşliktir falan daha ucuza bulunabiliyor normal fiyatlarından ancak PC her türlü daha avantajlı (PS Store'da da bazen iyi indirimler olduğunu unutmamak lazım). Bir diğer avantaj ise mod desteği. Bence PC'nin tek dezavantajı bazı oyunlarda online oyuncu sayısı az (örnek olarak CoD). İlk aldığınızda belki PS4 daha ucuza gelebilir ancak uzun sürede PC'nin daha avantajlı olduğu görüşündeyim.

Son düzenleme:
Şimdi sadece oyun performansı kısmından konuşursak her türlü zaten o bilgisayar daha performanslı o tarafa hiç girmeyelim her türlü oyunu şu an 60 FPS+ oynatır.

Bence burada ihtiyaç devreye giriyor. Bilgisayarı sadece oyun için kullanmayacağınızı varsayıyorum yani sonuçta bu bir bilgisayar film de izlersin ofis programları da kullanırsın gibi gibi. Ayrıca klavye mouse avantajı olduğunu unutmayalım. Online oynamakta ücretsiz zaten. PS+'da verilen oyunlar Xbox Live'da verilenlerin yanında devede kulak kalır bence. PC'de de bir sürü ücretsiz oyun dağıtılıyor her ne kadar belki PS'dekiler kadar iyi olmasalarda. Konsol oyunları evet kardeşliktir falan daha ucuza bulunabiliyor normal fiyatlarından ancak PC her türlü daha avantajlı (PS Store'da da bazen iyi indirimler olduğunu unutmamak lazım). Bir diğer avantaj ise mod desteği. Bence PC'nin tek dezavantajı bazı oyunlarda online oyuncu sayısı az (örnek olarak CoD). İlk aldığınızda belki PS4 daha ucuza gelebilir ancak uzun sürede PC'nin daha avantajlı olduğu görüşündeyim.

Kardeș sağol ps4 fikrimi değiştirdim, ailemle konuşucam bir daha. Mesaj biraz geç attım, virgülden sonra boşluk bırakmadığın için ban yedim de.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı