İnceleme iPhone 13 incelemesi

Canlar merhaba. Yeni aldığım iPhone 13 cihazının incelemesini sizlerle paylaşacağım. Yaklaşık 1 aydır kullanıyorum cihazı. Göze çarpan özelliklerini söyleyeceğim.

Ekran: 6.1 inç ekran ne çok büyük, ne de küçük bir ekran. 1170x2532 (FHD+) piksel OLED ekran son derece kaliteli ve güzel. Ekranda karanlık modla bataryadan tasarruf edebiliyorsunuz. Gözlerinizde aşırı beyaz ışıkla yorulmamış oluyor. Karanlık mod OLED ekran teknolojisinde işe yarayan bir moddur bu arada.

İşlemci: A15 bionic çip dünyanın en iyi mobil işlemcisi olarak tanıtılmıştı. Apple'nin övündüğü taraf ise işlemcinin bataryaya olan katkısı, gerçekten bunu hissedebiliyorsunuz. Yaklaşık 4-5 yıl boyunca işlemciden yana hiçbir sıkıntı yaşatmayacağını düşünüyorum.

İşletim sistemi: Şu anda iOS 15 var. iOS 16 ile cihazın daha da güçlenip, renkleneceğini düşünüyorum.

Kamera: Kamera konusunda aslında söyleyeceklerim önemli. Ön kamerasını özellikle evde çektiğim fotoğraflarda fazla beğenmedim, onu söyleyim, ama dışarıda çektiğim fotoğraflarda arasında dağlar kadar fark var desem yeridir. Sanki iki farklı cihazdan çekilmiş gibi. Evde çektiğim selfielerde sanki pastelleşmiş hissi veriyor fotoğraf, Çin malı cihazlarla çekilmiş gibi, ama farklı ortamlarda bu sorun yok. Arka kamera için de şunun farkına daha tam varamadım diyebilirim, yüksek verimlilik mi yoksa en uyumlu mod mu daha iyi, daha kaliteli, daha ayrıntılı çekiyor diye, inanın bunun ayrımını şu an daha tam olarak yapamıyorum. Ama muazzam bir arka kamerası var. Video kısmında ise yine aynı şekilde 4K 60 FPS videolar harikalar yaratıyor.

Batarya: 3227 mAh kapasitesinde bir bataryası var. Apple orijinal 20W şarj aleti aldım ve yaklaşık 1 saat 10 dakika civarında %10'dan %100'e ulaştım. Zaten dedikleri gibi 30 dakikada %50-%60 arasına rahat çıkıyor. Ben ilk 1 ayı böyle sosyal medyalarda, YouTube'da ahım şahım vakit ayırarak geçirmedim. Öğretmenim memlekete yeni geldim ve şu anda tercih danışmanlığı sürecini yürütüyorum. Onun için bana rahat 3 gün gidiyor. Yani şu an sadece WhatsApp ve konuşmada vakit geçiriyorum, ama şöyle söyleyim A15 bionic çip ile çok rahat 1 tam gün boyunca telefonu dolu dolu kullanabilirsiniz. 20W hızlı şarj desteği de bulunmakta.

Hoparlör: Arkadaşlar bu kısma da yer ayırdım. Gerçekten muazzam bir ses kalitesi var. Bass vuruşlarını hissedebiliyorsunuz adeta. Sanki mini bir ses sistemi kurulmuş gibi cihaza.

Genel olarak söyleyeceklerim bunlar. Eğer sorunuz olursa ve kullanımda dikkatimi çektiğim bir durumsa yardımcı olmaya çalışırım. Bana maliyeti; 23, 219 TL.
- iPhone 13: 22500 TL.
- Şarj aleti: 369 TL
- Spigen kırılmaz cam: 200 TL
- Şeffaf kılıf: 150 TL.

Son düzenleme:
Canlar merhaba. Yeni aldığım iPhone 13 cihazının incelemesini sizlerle paylaşacağım. Yaklaşık 1 aydır kullanıyorum cihazı. Göze çarpan özelliklerini söyleyeceğim.

ekran: 6.1 inç ekran ne çok büyük, ne de küçük bir ekran. 1170x2532 (FHD+) piksel OLED ekran son derece kaliteli ve güzel. Ekranda karanlık modla bataryadan tasarruf edebiliyorsunuz. Gözlerinizde aşırı beyaz ışıkla yorulmamış oluyor. Karanlık mod OLED ekran teknolojisinde işe yarayan bir moddur bu arada.

işlemci: A15 bionic çip dünyanın en iyi mobil işlemcisi olarak tanıtılmıştı. Apple'nin övündüğü taraf ise işlemcinin bataryaya olan katkısı, gerçekten bunu hissedebiliyorsunuz. Yaklaşık 4-5 yıl boyunca işlemciden yana hiçbir sıkıntı yaşatmayacağını düşünüyorum.

işletim sistemi: şu anda iOS 15 var. iOS 16 ile cihazın daha da güçlenip, renkleneceğini düşünüyorum.

kamera: kamera konusunda aslında söyleyeceklerim önemli. Ön kamerasını özellikle evde çektiğim fotoğraflarda fazla beğenmedim, onu söyleyim, ama dışarıda çektiğim fotoğraflarda arasında dağlar kadar fark var desem yeridir. Sanki iki farklı cihazdan çekilmiş gibi. Evde çektiğim selfielerde sanki pastelleşmiş hissi veriyor fotoğraf, Çin malı cihazlarla çekilmiş gibi, ama farklı ortamlarda bu sorun yok. Arka kamera için de şunun farkına daha tam varamadım diyebilirim, yüksek verimlilik mi yoksa en uyumlu mod mu daha iyi, daha kaliteli, daha ayrıntılı çekiyor diye, inanın bunun ayrımını şu an daha tam olarak yapamıyorum. Ama muazzam bir arka kamerası var. Video kısmında ise yine aynı şekilde 4K 60 FPS videolar harikalar yaratıyor.

batarya: 3227 mAh kapasitesinde bir bataryası var. Apple orijinal 20W şarj aleti aldım ve yaklaşık 1 saat 10 dakika civarında %10'dan %100'e ulaştım. Zaten dedikleri gibi 30 dakikada %50-%60 arasına rahat çıkıyor. Ben ilk 1 ayı böyle sosyal medyalarda, YouTube'da ahım şahım vakit ayırarak geçirmedim. Öğretmenim memlekete yeni geldim ve şu anda tercih danışmanlığı sürecini yürütüyorum. Onun için bana rahat 3 gün gidiyor. Yani şu an sadece WhatsApp ve konuşmada vakit geçiriyorum, ama şöyle söyleyim A15 bionic çip ile çok rahat 1 tam gün boyunca telefonu dolu dolu kullanabilirsiniz. 20W hızlı şarj desteği de bulunmakta.

hoparlör: arkadaşlar bu kısma da yer ayırdım. Gerçekten muazzam bir ses kalitesi var. Bass vuruşlarını hissedebiliyorsunuz adeta. Sanki mini bir ses sistemi kurulmuş gibi cihaza.

Genel olarak söyleyeceklerim bunlar. Eğer sorunuz olursa ve kullanımda dikkatimi çektiğim bir durumsa yardımcı olmaya çalışırım. Bana maliyeti; 23, 219 TL.
- iPhone 13: 22500 TL.
- Şarj aleti: 369 TL.
- Spigen kırılmaz cam: 200 TL.
- Şeffaf kılıf: 150 TL.

Hayırlı olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı