Hesap alırken dolandırıldım

Hesap aldın mı, sattın mı? Şu konuları net bir şekilde, düzgünce açıklayarak yazmak bu kadar zor mu ya? Parayı nasıl atmadı, engelledi mi? Konuşmanız oldu mu? Tek tek sordurtmayın şunları.

Allah aşkına sence hesap satın alsa bir de üstüne karşı taraftan 1K para mı bekleyecek?

Hesap aldın mı, sattın mı? Şu konuları net bir şekilde, düzgünce açıklayarak yazmak bu kadar zor mu ya? Parayı nasıl atmadı, engelledi mi? Konuşmanız oldu mu? Tek tek sordurtmayın şunları.

Önce doğru oku yani 1. söyleyceğim şey sadece dava açılır mı? Diye sordum ve sen işi değişik yerlere götürmüşsün 2. orada hesabı alamadım dedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Allah aşkına sence hesap satın alsa bir de üstüne karşı taraftan 1K para mı bekleyecek?
Yapma ya? Ne kadar zekisin. Bir hesap alacaktım diyor, bir hesabı attım diyor. Ne dediğini anlamak için tekrar tekrar bakıyoruz.

Önce doğru oku yani 1. söyleyceğim şey sadece dava açılır mı? Diye sordum ve sen işi değişik yerlere götürmüşsün 2. orada hesabı alamadım dedim.

Adam seni engelledi mi? Yalan mı söyledi. Bilmeden neye göre dava açabilirsin ya da açamazsın diyeyim? Bilgiler yanlış, ben hesaba erişimiyorum dediyse bir halt olmaz. Para atması gereken yerde engeli bastıysa şansın var.

Yapma ya? Ne kadar zekisin. Bir hesap alacaktım diyor, bir hesabı attım diyor. Ne dediğini anlamak için tekrar tekrar bakıyoruz.

Adam seni engelledi mi? Yalan mı söyledi. Bilmeden neye göre dava açabilirsin ya da açamazsın diyeyim? Bilgiler yanlış, ben hesaba erişimiyorum dediyse bir halt olmaz. Para atması gereken yerde engeli bastıysa şansın var.
Şansı yok. Sözleşmeyi attım. Oyunun devredilmesi ya da satışının yapılması yasak. Adam "Parayı göndermeden önce hizmet koşullarını inceledim ve hesap satışının yasak olduğunu gördüm. Bu nedenle Riot Games tarafından belirlenmiş Hüküm Ve Koşullara aykırı haraket etmek istemedim." gibi bir savunma yapsa konu kapanır.

dolandı.png

16.000 TL dolandırılan var. 6-7 ay önce Metin2'de bir Facebook grubunda paylaşılmıştı.

Şimdi bu adam dolandırıldığı esnada 16.000 TL ile iyi bir sistem toplayabilirdi. Veya 4.000 TL civarından 4 tane orta seviye cep telefonu alabilirdi. Belki çok iyi tablet satın alabilirdi. Boş ver sağlık olsun diyemezsin 16.000 TL için.

Senin 1.000 TL ile yapılabilecek en en fazla iş ikinci el DDR3 anakartlı 8 GB RAM'li idarelik bir ekran kartlı günlük internette gezinecek bir kasa dizmek olurdu. Büyük bir kayıp değil. 1 haftalık çalışmayla bu kayıp hemen telafi edilir. Canını sıkma dost.

Şansı yok. Sözleşmeyi attım. Oyunun devredilmesi ya da satışının yapılması yasak. Adam "Parayı göndermeden önce hizmet koşullarını inceledim ve hesap satışının yasak olduğunu gördüm. Bu nedenle Riot Games tarafından belirlenmiş Hüküm Ve Koşullara aykırı haraket etmek istemedim." gibi bir savunma yapsa konu kapanır.
Alakası yok. Bahsettiğin şey, Riot'un bu konuda hiçbir şekilde yardımcı olmayacağı ile ilgili. Adam hesabı alıp yalan söyler, Riot yardımcı olmayacağı için kanıtlayamazsın.
Ortada dolandırıcılık var, hesap alırken/satarken dolandırılıp dava açan bir sürü insan var. Forumda birkaç ay önce dava açıp kazanan birisi vardı. Konusunu bulabilsem atardım.

Aga bilmediğimden soruyorum ama oyunda olsa bile bir alışveriş yapılmış ve vadedilen şey arkadaşa verilmemiş bu dolandırıcılığa giriyor savcılığa vs şikayet etse bence parasını alabilir.
İllegal bir şey yaparken yasal yolları kullanamazsınız. Hesap alım satımını yapımcı yasakladıysa illegaldir.

Geri
Yukarı