Hesap satın alırken dolandırıldım

Clash of Clans hesabı almak istiyordum 800 TL dolandırıldım. Savcılığa gitsem sonuç alır mıyım?
Yasak olan bir iş yapmışsın. Asla illegal bir işte dolandırıldığın için hak talep edemezsin. Susup oturacaksın ve soğuk suyunu içeceksin. Başka bir yolu yok.

Yasak olan bir iş yapmışsın. Asla illegal bir işte dolandırıldığın için hak talep edemezsin. Susup oturacaksın ve soğuk suyunu içeceksin. Başka bir yolu yok.
Yukarda arkadaşın dediği gibi oyundaki kuralların yasalar üzerinde hiçbir etkisi yok. Bu yüzden şikayet edebilirim.

Hesap alım/satımı zaten yasak olan bir şey ve kuralı çiğnemişsin. Dava açsan da bir yere varamazsın.
Oyunların hizmet politikasını ihlal etmek yasalara aykırılık taşımaz. Dava edebilir.

Oyunun hizmet politikaları oyunun kendisiyle alakalı, yani hesap alım satımı yasak demek o oyunda aldığınız hesap yasaklanırsa sorumluluk kabul edilmeyeceği anlamına gelir. Fakat işin kanun kısmı farklı, siz para verip almak istediğiniz birşeyi alamamışsınız. Yani her türlü kanunen hakkınız var yeterli kanıtınız var ise tabi, bu arada özel görüşme ile mi satın aldınız yoksa herhangi bir site aracılığıyla mı? Yazdığınıza göre satıcıyla birebir muhatap olup satın aldınız bir site üzerinden alsanız bu kadar rahat dolandırıcılık dönmezdi, arada ne bir sözleşme ne bir aracı var davada açsanız sıkıntılı durum.

Geri
Yukarı