Hesap satın alırken dolandırıldım

Davadan sonuç çıkmaz. En fazla yapabilecegin supercell ticket atip, hesabına iznin olmadan başka birinin erişimi olduğunu söylemen olacaktır. Senden bilgiler isterler, sonra geri alirsin. Tabi bilgilere sahipseniz geri alırsınız (son 5 ödeme dekontu vs.) bilgilere sahip değilseniz geçmiş olsun.

Dava açamazsın ve sonuç çıkmaz diyenler neye dayanarak söylüyor bunu?

Okuyun bilgilenin

Buyrun okuyalım hep beraber teşekkürler.
Hocam oyunun geliştiricisi hesap satışı yasak diyor. Yasal olmayan bir satışta dolandırılma ne kadar söz konusu olabilir? Konu dava yoluna giderse supercell hiçbir şekilde destek vermez.

Dava açamazsın diyen arkadaşlar neye göre dava açamazsın diyor anlamıyorum. Kabul ettiğiniz sözleşme oyun firmasının kendi içinde belirttiği kurallar dahilindedir. Eğer bir oyun hesabı alıyorsanız ve karşınızda ki kişi sizi dolandırıyorsa burada hukuken dava açma hakkınız var ancak elinizde bunla ilgili kanıtlar olması lazım. Bizzat ben kendim yaşadım ve iki defa karşı taraf ifadeye çağrıldı. Şuan süreç devam ediyor. 2-3 sene sürmesi ihtimal bir dava o sorun değil verdiğim parada çok yüksek değildi ama cin olmadan adam çarpmaya çalışan veletlerin ufak bir ders alması için giriştim. Aracı sitelerden alışveriş yapıyorsanız savcılık kararı ile şahsın tüm bilgilerini savcılık nezdinde paylaşıyorlar. Mümkünse de kimlik bilgileri onaylı hesaplarla yapın alışverişinizi ki elinize net bilgiler geçsin.

Clash of Clans hesabı almak istiyordum 800 TL dolandırıldım. Savcılığa gitsem sonuç alır mıyım?

Dava açamazsın diyenlerin bir şey bildiği yok. Bakma onlara sen.

Savcılığa gidiyorsun derdini anlatan kağıdını hazırlıyorsun dosyaya ekletiyorsun, dolandıranın bilgilerini IBAN'ı ekliyorsun konuşma varsa aranızda onu ekliyorsun sonra direk adama ulaşıyorlar,

Arabuluculuk istenirse kabul etme, para verip çözelim derse alma. Her türlü karşı tarafın siciline işlet cezayı yesin.

Cebinden para çıkmaz senin karşı taraf düşünsün.

Dava açamazsın diyenlerin bir şey bildiği yok. Bakma onlara sen.

Savcılığa gidiyorsun derdini anlatan kağıdını hazırlıyorsun dosyaya ekletiyorsun, dolandıranın bilgilerini IBAN'ı ekliyorsun konuşma varsa aranızda onu ekliyorsun sonra direk adama ulaşıyorlar,

Arabuluculuk istenirse kabul etme, para verip çözelim derse alma. Her türlü karşı tarafın siciline işlet cezayı yesin.

Cebinden para çıkmaz senin karşı taraf düşünsün.
Ama IBAN o kişinin adına kayıtlı değil. Elimde ekran görüntüleri, telefon numarası ve facebook hesabı var.

Konu dava yoluna giderse supercell hiçbir şekilde destek vermez.
Hukuk hakkında bir fikrim yok ama Supercell'in desteği zaten bir şeyi etkilemiyor ki. Eğer arkadaşın elinde mesajlar varsa bu direkt dolandırıcılığa kanıttır. Supercell'lik bir durum yok zaten ortada.

Ama IBAN o kişinin adına kayıtlı değil. Elimde ekran görüntüleri, telefon numarası ve Facebook hesabı var.

Fark etmez sana verilene yapacaksın neyse o gerekirse o IBAN sahibine kesilecek ceza sonuçta parayı oraya attın, o karşı tarafı ilgilendirir seni değil. Hem dolandırılacağım hem de karşıdakini mi düşüneceğim? ... Ya kadar yolu var.

Şikayet et yeter.

Geri
Yukarı