Netflix Hesap çalındı

• Konuyu başlatan knyd
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 21
  • Görüntüleme 392
Arkadaşlar iyi akşamlar, bugün Netflix hesabımın çalınmış olduğunu fark ettim ve sizden yardım almak istedim. Aşırı dikkatliyimdir şifrelerimle ve internet güvenliğinde ancak nasıl olduğunu bilmediğim bir şekilde hesabın mail adresi değiştirilmiş. Ben hiçbir zaman herhangi birine buna dair bir kod veya bilgi verdiğimi hatırlamıyorum. Hesabı kapatamıyorum ve paparamdan da çekmeye devam ediyor. Kartı iptal edip yeni bir Papara alacağım ancak bunun nasıl yaşanmış olabileceği hakkında fikir almak istedim. Tekrar yaşanmasını da istemem. Şimdiden teşekkürler ilginizden ötürü.

Netflix'e mail atın. Hesabın size ait olduğunu doğrularsanız çözerler.

Cookieyi kaptırmışsınız. O cookieyide forumlarda paylaşmışlar.
Bu yazdığınız tam olarak ne demek? Netflix'i muhtemelen kendi uygulaması üzerinden kullanıyordur bence konuyu açan kişi, bu yüzden tarayıcıya kayıtlı bir şifresi nasıl olacak ki? Yani tarayıcı üzerinden değil de uygulama üzerinden girmekten bahsediyorum.

Ayrıca 2 adımlı koruma özelliği var mı Netflix'de?

Bu yazdığınız tam olarak ne demek? Netflix'i muhtemelen kendi uygulaması üzerinden kullanıyordur bence konuyu açan kişi, bu yüzden tarayıcıya kayıtlı bir şifresi nasıl olacak ki? Yani tarayıcı üzerinden değil de uygulama üzerinden girmekten bahsediyorum.

Ayrıca 2 adımlı koruma özelliği var mı Netflix'de?
Çift faktörlü doğrulama olsada bir şey değişmiyor. Eğer tarayıcıdan kullanıyorsa ve cookiesini kaptırdıysa hesaba şifre, eposta, doğrulama kodu gerekmeden giriş yapabilirler.

Çift faktörlü doğrulama olsada bir şey değişmiyor. Eğer tarayıcıdan kullanıyorsa ve cookiesini kaptırdıysa hesaba şifre, eposta, doğrulama kodu gerekmeden giriş yapabilirler.
Hocam bu cookieyi kaptırmak derken illa tarayıcının şifre kaydetme yerine mevcut şifrelerini kaydetmesiyle olmuyor değil mi? Yani virüs girdiğinde tarayıcıda hiçbir şifre saklanmasa bile mesela Netflix'e girmiştir ama çıkış yapmamıştır ve tarayıcı geçmişini de silmediyse böyle de çalabilirler değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı