"Heur malware.gen" Virüsü

Esomertis

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim bilgisayarıma virus girdi antivirüslerin çalışmasını bozuyor. Yada hiç indirmiyor. Mesela Kaspersky indirmedi. Bitdefendir 10 saniye tam tarama yaptığını soyluyor 200000 dosya taradigini soyluyor ve virus yok diyor. Malwabyte'de öyle. Eset tarama yapiyor ama taradigi dosyalara bakinca taranmadi diyor. Avast bir sey bulmuyor.
Kaspesky Rescue disk denedim bulamadi. Tam format attim butun suruculeri sildim C ve D baska birkac surucu daha var hepsini sildim. Yine gitmedi. Ne yapmam lazim yardim edin lütfen.
Avast acilirken taramada buldu ama silmedi. Viruslerin adi "heur ve malwagen" olarak geciyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Avast'ın bulduğu silemediği şeyin ekran görüntüsünü atar mısın?
Benim iki pc var masaustun ve notebook virus masaustunden notebooke gecti. Benim aklima masaustundekinde gelmedi avastla taramak. Notebookta taradim ve buldu. Isterseniz onuda atiyim ama okula gidiyorum. Masaustu evde degil vatandan aksama gelcek.eger gitmesse yine virus sizi dinlicem.

Yanlış bilgilendirme!
BIOS'u sıfırla, modemi fabrika ayarlarına getir, bütün hardiskleri de sil. Yeniden yükle. Daha ne yapabilirsin ki zaten.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öyleyse tüm cihazları taratın ve modemi fabrika ayarlarına getirin.
Notebook var ondada ayni virus oldugundan AV duzgun calistirmiyor 10 saniyede tariyor veya indirmiyor. Bide 2 telefon ve tablet var. Notebooktaki virus agdan bulasir mi? modem resetleme derken noktasina igne sokmak mi diyorsunuz ? Bide bunu yapinca ne degisiyor internet sifresi felan degisiyor mu?

Notebook var ondada ayni virus oldugundan AV duzgun calistirmiyor 10 saniyede tariyor veya indirmiyor. Bide 2 telefon ve tablet var. Notebooktaki virus agdan bulasir mi? modem resetleme derken noktasina igne sokmak mi diyorsunuz ? Bide bunu yapinca ne degisiyor internet sifresi felan degisiyor mu?
Şifreyi bilemem ama değiştirmediyseniz değişmez. Modemin markası ne bu arada? Bu arada resetledikten sonra bilgisayarları açmayın virüslü olanları. Başka temiz bir bilgisayarda ve ağda Bitdefender Rescue Disk hazırlayın. Hazırladıktan sonra mesaj atın.

Bilgi seviyeniz yetersiz gözüküyor. O yüzden zararlı olduğunu pek sanmıyorum varsa da abartı derecesinde takıntılısın.
İlk olarak şu kuşkumu bir giderin bakalım o zaman bakarız zararlı var mı yok mu kısmına.
Memtest yapıp sonucu paylaşın Ardından HDTUNE 5.x error scan ve Healt kısımlarını tarayıp paylaşın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı