Heur Trojan Script Generic Virüsü Tehlikeli mi?

VolkanB

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarımda Chrome/cache dosyasında ve Opera dosyalarında olmak üzere 3 farklı yerde bu virüsten buldu. Kaspersky Security Ccan ile tarattım. Virüsü kaldırmak için Kaspersky Internet Security yükledim. Hızlı taramada bir şey bulunmadı şu an tam tarama yapılıyor. Bu virüs hakkında bilgisi olan var mı, format attırmayı gerektirecek kadar tehlikeli midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır, format atmana gerek yok. EEK (Bitdefender motoru da içeriyor), Zemana Portable ve HitmanPro ile de taratabilir misin?

dosyalar bunlar

Dosya Ekleri

• vbn.PNG
    vbn.PNG
    30,1 KB · Görüntüleme: 1.247
Cryptominer olabileceği belirtiliyor. HEUR olduğuna göre oda tam emin değil. Ancak önbellek olduğu için silinmesi iyi olmuş yapacağın birşey yok senin. Kasperksy devamlı açık kalsın bu şekilde korur zaten seni.

Evet tehlikelidir. Bu virüs türü powershell kullanarak bir arka kapı sağlar. Ekran Görüntüne kadar karşı tarafa sızdırabilir. Bunu bir .hta virüsü olarak yazdım. Virüstotal sonuçlarına göre çok iyi durumda. Virüsü Crypter etmediğim zaman virüs olduğunu Defender bile anlıyor.

Bu virüsü dün Chrome'da Hotspot Shield eklentisini etkinleştirdikten sonra Kaspersky tespit etti. Sonra Kaspersky'ye girip ayrıntılı raporlara baktığımda virüsün bilgisayardaki Chrome klasöründe ve Extensions (Eklentiler) bölümünde olduğunu gördüm. Yani Chrome'daki bir eklentiden böyle tehlikeli bir virüs nasıl bulaşabiliyor? Tekrar bulaşmaması için ne yapmalıyım?

Sosyalde kaç kere yazdık, inernete bağlı olduğun her an zararlı bulaşabilir.

AV kullanmalısın ne yapacaksın.

Resim atmıştım onu neden kaldırdınız?
Sosyalde kaç kere yazdık, inernete bağlı olduğun her an zararlı bulaşabilir.

AV kullanmalısın ne yapacaksın.

Durduk yere virüs bulaşması çok saçma değil mi? Sebebi olmalı bunun. Sebebinin ne olduğunu merak ettim. Durduk yere virüs bulaşması durumuyla ilk kez karşılaşıyorum ve ilk kez duyuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı