Heyecanım kalmadı

Günümüz şartlarını suçlamaya o kadar alışmışsınız ki... Bu halimin hükümetle neredeyse hiçbir alakası yok, kişisel sorunum... Yalnızım...

Madem kişisel, o zaman git psikoloğa görün. Ne gereksiz yere konu açıp, acıtasyon yapıyorsun. Senin sorunun psikologluk. Böyle bir konu açtıysan başından belirtirsin ki ben de ekonomiye değinmem. Çünkü ekonominin iyi olması herkesi mutlu eder, kişi istediği şeyi alabilir, yapabilir. Bu devirde her şey para ile sonuçta. Çoğu insan yalnız. Tek sen değilsin.

Son düzenleme:
Hayattan keyif almak ve hayata bir anlam yüklemek için düzenli yaptığın bir işin olmalı. Bu iş hem kendine hem de insanlara faydalı olmalı.

Değilim evlat, eskisi gibi mutlu, heyacanlı, hırslı değilim. İnsan bile değilim ki, normal insanlardan çok farklı davranıyorum. Sosyal yaşamım, hobim, derslerim yok. Yaşamak için bir nedenim kalmadı. Şu an o kadar tembelim ki; bir elinde rakı diğer elinde televizyon kumandası, televizyonun karşısında koltukta oturup hayatın 60 saniye kadar kısa olduğunu düşünüyorum.

16 yaşındayım ama ruhum 90 yaşında. Yaşıtlarımın hızına ayak uyduramıyorum, fazla olgun düşünüyorum. Eğlenemiyorum, gülemiyorum. İyi bir şey mi, kötü bir şey mi karar veremiyorum.

Overthinking'e sahibim, gözüm fazla açık. İnsanların kusurlarını hızlıca görebiliyorum. İbretlik ama ben bunları düşünmekten kendimi alıkoyamıyorum, bu beni üzüyor. Tek aktivitem evde boş boş dolaşıp düşünmek, yararsız...
Daha çocuksun, neden böyle yaparak kendini üzüyorsun. Diri diri ölüyorsun şu an.

Madem kişisel, o zaman git psikoloğa görün. Ne gereksiz yere konu açıp, acıtasyon yapıyorsun. Senin sorunun psikologluk. Böyle bir konu açtıysan başından belirtirsin ki ben de ekonomiye değinmem. Çünkü ekonominin iyi olması herkesi mutlu eder, kişi istediği şeyi alabilir, yapabilir. Bu devirde her şey para ile sonuçta. Çoğu insan yalnız. Tek sen değilsin.
Birilerini bulun. İlla karşı cinsten olmalı diye bir zorunluluk yok. Hayatımda gerçekten dost diyebildiğim 4-5 kişi var ve her anımda yanımdalar ve inanın etkileri büyük oluyor.
Yalnızım derken yanlış anladınız. Sıkıntımla ben baş başayım, kimse görmüyor.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı