Kimsem kalmadı

Hayır sınav sonuçlarını bekliyorum. Geçen sene elektirikçide çalışıyordum bu sene de olmazsa yine elektirikçiye gidicem.
Belki de ondandır yalnızlığının sebebi. Yaşam tarzın yani. Üniversite ortamında arkadaşsız kalmak biraz zor çünkü. Ya da illa üniversite olmak zorunda değil grupça yapılan aktivitelere katılmaya çalışabilirsin gönüllü olarak.

okuldan birkaç arkadaş var mesela, birkaç defa çıkıp vakit geçirmişliğim de var. muhabbet ediyoruz mizah, espri anlayışlarımız dahi uyuşmuyor. kırıcı olmasın diye gülüp geçiyorum. artık sorun bende mi diye düşünmeye başladım. tarumar haldeyim velhasıl.
Dostum nabza göre şerbet ver. Onların güldüklerine gülmeye çalış. Mecbur adapte olmak zorundayız. Onların yanında öyle takıl uyum sağla.

Belki de ondandır yalnızlığının sebebi. Yaşam tarzın yani. Üniversite ortamında arkadaşsız kalmak biraz zor çünkü. Ya da illa üniversite olmak zorunda değil grupça yapılan aktivitelere katılmaya çalışabilirsin gönüllü olarak.
Hocam bir çok etkinliğe katıldım. Merhaba dediklerim sanki şahsına küfür etmişim gibi tepki verdi. En sonunda bir piknikte yalnız kalınca küfür edip eve gittim. Yani hocam üniversitede de yalnız kalırım ben.
Bu arada sanaldan iki tane arkadaşım var ama onları tam olarak arkadaş olarak saymıyorumm. Zaten şuana kadar asla gerçek bir arkadaşım olmadı. Hepsi arkamdan vurdu ve uzun vadede büyük zarara uğrattılar.

Hocam bir çok etkinliğe katıldım. Merhaba dediklerim sanki şahsına küfür etmişim gibi tepki verdi. En sonunda bir piknikte yalnız kalınca küfür edip eve gittim. Yani hocam üniversitede de yalnız kalırım ben.
Bu arada sanaldan iki tane arkadaşım var ama onları tam olarak arkadaş olarak saymıyorumm. Zaten şuana kadar asla gerçek bir arkadaşım olmadı. Hepsi arkamdan vurdu ve uzun vadede büyük zarara uğrattılar.
Bendede aynı durum var. Geçmişte hemcinslerimden yediğim kazıklar soğuttu beni artık. Şuanda da bunu çok sorun etmiyorum açıkçası. Beni en çok üzen gönül işlerinin yarattığı hüzün.

Bendede aynı durum var. Geçmişte hem cinslerimden yediğim kazıklar soğuttu beni artık. Şuanda da bunu çok sorun etmiyorum açıkçası. Beni en çok üzen gönül işlerinin yarattığı hüzün.
Bende aynı. Fakat bir yerden sonra takmaya başlıyorsun. Üç adım atsam iki tane çift ya da arkadaş grubu görüyorum.

okuldan birkaç arkadaş var mesela, birkaç defa çıkıp vakit geçirmişliğim de var. muhabbet ediyoruz mizah, espri anlayışlarımız dahi uyuşmuyor. kırıcı olmasın diye gülüp geçiyorum. artık sorun bende mi diye düşünmeye başladım. tarumar haldeyim velhasıl.
Kusursuz dost arayan dostsuz kalır. Elbet seninle arkadaş olmak isteyenlerde vardır, sırf kafa dengi değil diye ilgisiz davranma. Biraz zaman geçir bakalım, belki seni çok seven birisi çıkar karşına hocam🤷

Yalnızlık iyidir, onu tecrübe etmek hayat için önemlidir. Onun dışında tüm arkadaşlarınla kafa dengi olmana gerek yok, az da olsa iyi anlaşabildiklerinle takılmaya bak.

Geri
Yukarı