Heyecanım kalmadı

Kimse sefillik ile yaşamaya mahkum olamaz/olmamalı. Mutlu olmanın tek yolu ekonomiden geçer. Elin Amerikalı çiftçisi bile bugün dünyayı dolaşabiliyor. @omrally

Kimse sefillik ile yaşamaya mahkum olamaz/olmamalı. @omrally
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yani sen şimdi bu bıyıklıya nasıl anlatacaksın ki bunu? Bunlar yüzünden zaten bu haldeyiz.
Kimse sefillik ile yaşamaya mahkum olamaz/olmamalı. Mutlu olmanın tek yolu ekonomiden geçer. Elin Amerikalı çiftçisi bile bugün dünyayı dolaşabiliyor. @omrally
Bu arada elin Amerikalı çiftçisinden bana ne? Verdiğin örnek o kadar saçma ki daha yeni fark ettim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yani sen şimdi bu bıyıklıya nasıl anlatacaksın ki bunu? Bunlar yüzünden zaten bu haldeyiz.

Cahile bir şey anlatamazsın. Cahil her zaman cahildir. Fakat biraz olsun umut var.
Nede olsa gelecek nesiller bunlar gibi değil. O yüzden iktidarın eli ağayı dolanıyor. O yüzden gençlere oynayıp, üniversiteyi puansız giriş hakkını sağlıyor.

Ayrıca niye saçma verdiğim örnek?

Değilim evlat, eskisi gibi mutlu, heyacanlı, hırslı değilim. İnsan bile değilim ki, normal insanlardan çok farklı davranıyorum. Sosyal yaşamım, hobim, derslerim yok. Yaşamak için bir nedenim kalmadı.

16 yaşındayım ama ruhum 90 yaşında.

Tek aktivitem evde boş boş dolaşıp düşünmek, yararsız...

Bu bölümler bana kendimi anlatıyor.

Geri
Yukarı