hfs: mounted OS X Install USB on device root_device

junana

Hectopat
Daha fazla  
Mikail Bey,

1 gündür uğraşıyorum fakat buradan indirdiğim raw dosyası ile oluşturduğum disk ile yükleme ekranına bile gelemedim:

P41UtOF.jpg

clover ile recep beyin de videoda bahsettiği ufak ayarları (graphiscinjector vs.) yaptım. Yukarıda yazdığınız dart=0 kodu dahil hemen hemen bütün kodları denedim. Grafik sürücüsünün kextlerini sildim (ndivia). Maalesef yukarıdaki ekrandan öteye geçemedim. Boot menüsünden cache ve kext olmadan da boot etmeyi denedim ama yine başarısız oldum. Bunun üzerine chameleon bootloader ile şansımı deneyeyim dedim.

5DlAiHb.jpg

Burada da sonuç değişmedi . Fakat en azından takıldığı yeri görebildim.

Kod:
-x -v -f graphicsenabler=No cpus=1 busratio=20 arch=x86_64 npci=0x2000 npci=0x3000 dart=0

Yukarıdaki kodları ve aklıma gelmeyen birçok kodu da denedim. Fotoğraftaki yere kadar gelebildim.

Yine Recep Bey açtığı bir konuda alternatif olarak flash belleği değiştirmekten bahsediyordu. Bende yeni bir flash bellek aldım ve yukarıdaki bütün prosedürleri denedim fakat yine sonuç aynı. Sadece single user modu ile recep beyin bahsettiği o kodları yazmayı beceremedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
graphicsenabler=No eğer bu şekilde komut yazarsanız sistem kabul etmez. Nokta virgül dahi çok önemlidir. Chamelon ile denediniz mi ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı